ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.05.2016 | 16:30

Кліщі-переносники хвороби Лайма виявлені в Кіровограді

Кліщі-переносники хвороби Лайма виявлені в Кіровограді

Лабораторією особливо небезпечних інфекцій Кіровоградської обласної держсанепідслужби поточного року досліджено на наявність збудника хвороби Лайма понад 300 комах.

Про це повідомляє прес-служба держсанепідслужби в Кіровоградській області.  

Кліщі були зібрані в зелених зонах, зняті з тварин і доставлені в лабораторію практично з половини територій області. Позитивні результати на наявність борелій були виявлені в двох кліщів із зеленої зони поряд із обласним кардіодиспансером та в одного кліща, знятого з дівчини, яка приїхала з Одещини.

У зв’язку з цим держсанепідслужба звертає увагу населення на підвищення настороги щодо хвороби Лайма. Необхідно вживати всіх заходів, щоб запобігти потраплянню кліщів на одяг і тіло, їх укусам під час прогулянок на природі. В разі виявлення кліща під час періодичного само- та взаємоогляду його необхідно обережно видалити, щоб не пошкодити, місце укусу обробити йодом. Якщо самостійно видалити кліщ не вдалося, слід звернутися до лікаря. Щоб бути впевненим, що кліщ безпечний, його треба помістити в чистий скляний флакон на змочені водою шматок вати чи бинту, закрити кришкою і доставити для дослідження в лабораторію особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Хвороба Лайма – це відносно нове захворювання в Україні. В нашій області воно вперше зафіксоване в 2004 році. Щорічно реєструється 5-7 випадків захворювання.

745 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.