ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.02.2016 | 09:51

Кіровоградцям вкотре хочуть підвищити тариф на вивезення сміття, натомість жодного поліпшення якості послуг

Кіровоградцям вкотре хочуть підвищити тариф на вивезення сміття, натомість жодного поліпшення якості послуг

На розгляд виконавчого комітету Кіровоградської міської ради виноситимуть проект рішення «Про встановлення ТОВ “КАТП-1128” тарифів на послуги із захоронення побутових відходів». Відповідний проект опублікований 5 лютого на сайті міської ради. У проекті сказано, що перегляд тарифу здійснюється на підставі звернення ТОВ “КАТП-1128” від 26 січня 2016 року.

Проектом передбачається збільшення тарифів на вивезення сміття для населення. Зазначимо, що це вже не перше підвищення тарифу. Востаннє виконком переглядав тариф 5 березня 2015 року.

Проектом збільшується ціна на захоронення відходів, і таким чином збільшується вартість кінцевої послуги – вивезення сміття. До сьогоднішнього дня розмір тарифу на вивезення сміття становив 9,38 гривні з особи у приватному секторі і 6,55 гривні у багатоквартирних будинках. Згідно проекту рішення їх підвищили до 10,11 грн. та 7,76 для тих районів міста, де вивозить сміття ТОВ «КАТП-1128», та 9,97 і 7,81 для районів, які обслуговує ТОВ «Екостайл».

Це рішення вступає у дію через 15 днів після оприлюднення його в місцевих друкованих засобах масової інформації.

За деякою інформацією, обидва підприємства підконтрольні одному власнику. Також нагадаємо, що коли між міською владою і керівництвом ТОВ «КАТП-1128» укладався договір на 49 років про експлуатування міського сміттєзвалища, передбачалось будівництво сміттєпереробного заводу, запровадження сортувальної лінії. Проте за тривалий час експлуатації сміттєвого полігону керівники фірми не зробили нічого. Більшого того, мешканці мікрорайону Завадівка, де саме знаходиться сміттєзвалище, часто скаржаться на те, що сміття самозаймається і люди місяцями ним дихають. 

Формальним і безвідповідальним підходом чиновників до проблеми міського сміттєзвалища назвав депутат міської ради Андрій Табалов. На своїй сторінці у Фейсбуці він оприлюднив своє бачення вирішення проблеми.

«Саме так можна охарактеризувати підхід деяких чиновників міської ради до підготовки і реалізації профільних програм. Аналізуючи останнє засідання бюджетної комісії під час якого керівники управлінь міської ради презентували програми розвитку і комплексних заходів на 2016 рік, зробив висновок, що цей процес в більшій мірі став бюрократичною традицією.

В першу чергу, це стосується Програми природоохоронних заходів місцевого значення, в якій із року в рік загальними фразами описуються головні проблеми галузі, пріоритетні напрямки розвитку і, відповідно, передбачається фінансування на заходи щодо її реалізації.

Так от, на проведення заходів по зменшенню технологічного навантаження від виробничої діяльності міського сміттєзвалища ТОВ "КАТП-1128" виділяється лише 24 тис.грн. в той час, як на очищення річок від дерев, про що в місті ніхто ніколи й не чув – 200 тис.грн. І тож, коли зазначене підприємство не виконало жодного пункту рекомендацій, які напрацювала робоча комісія з питань діяльності сміттєзвалища міськради минулого скликання, як і умов діючого договору з міською радою. «КАТП-1128» мали відзвітувати за свою діяльність, і як мінімум, запровадити програму з роздільного збору сміття. Не говорячи вже про закриття і перенесення полігону за межі Кіровограда. Підприємство за законом має здійснювати цілий комплекс природоохоронних заходів, проте не робить цього. А міська рада повинна цей процес серйозно контролювати, але цього теж не відбувається. Більше того, на виконком міської ради вже підготували проект рішення про підвищення тарифів на послуги із захоронення побутових відходів. Люди знову отримуватимуть нові рахунки до сплати, а про підвищення якості послуг і мови не йдеться.

Я запропонував відправити дану Програму на доопрацювання, а також обов’язково ініціюватиму створення в міськраді нового скликання комісії з діяльності міського сміттєзвалища і виконання «КАТП-1128» договірних умов і рекомендацій попередньої робочої групи.

Вважаю, що усі ми в своєму місті заслуговуємо на те, щоб дихати чистим повітрям і отримувати належні послуги з вивезення сміття»,- написав депутат. 

Читайте також: КІРОВОГРАД: В 300 МЕТРАХ ВІД ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ПАЛАЄ НЕСАНКЦІОНОВАНЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ. ФОТО, ВІДЕО

ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПЕРЕНЕСЕННЯ ЗАВАДІВСЬКОГО СМІТТЄЗВАЛИЩА ЗА МЕЖІ МІСТА

3522 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.