ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кіровоградськими інспекторами за перший квартал 2019 року нараховано розмір заподіяної шкоди, встановленої під час проведення перевірок щодо дотримання вимог земельного законодавства, на загальну суму 1,7 млн грн

 

Протягом січня-березня 2019 року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області видано 128 наказів«Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності».

Державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель проведено 222 перевірки та виявлено 280 порушень вимог земельного законодавства. Для їх усунення складено 55 протоколів про адміністративні правопорушення на загальну площу 322 га. Винесено 56 постанов.

Зважаючи на виявлені порушення, нараховано шкоди на загальну суму майже 1,7 млн грн. Сплачено у добровільному порядку майже 240 тис. грн.

Накладено 53 стягнення за адміністративні правопорушення у вигляді штрафів на суму 13,7 тис. грн. Сплачено у добровільному порядку 36 штрафів на суму 9166 грн. Крім того, 1 штраф на суму 680 грн сплачено у примусовому порядку.

У зв’язку із закінченням терміну добровільної сплати штрафів 15 постанов на суму 8670 грн направлено до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.

По виявленим правопорушенням з метою стягнення шкоди у примусовому порядку до органів прокуратури передано матеріали по 3 справах з визначеними розмірами шкоди, завданої державі на загальну суму 816,8 тис. грн.

 До юридичного управління направлено 5 службових записок на стягнення шкоди у примусовому порядку на загальну суму 88,6 тис. грн.

Видано 125 приписів про усунення порушень земельного законодавства на площу 279 га, із них 14 – виданих повторно (площа 87 га). Виконано 33 приписи (площа 199 га).

Крім того, перевірено 738 рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та виявлено 133 рішення, прийняті з порушеннями.У зв’язку з чим, державними інспектораминаправлені Клопотання з питань дотримання вимог земельного законодавства.

Фахівцями Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області розглянуто 62 звернення від юридичних і фізичних осіб, 48 вимог органів прокуратури і листів інших правоохоронних органів.

Так, у ході перевірки щодо дотримання вимог земельного законодавства фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області встановили факт самовільного зайняття земельної ділянки площею 48,0171 га, розташованої на території Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади Новоукраїнського району Кіровоградської області.

За результатами перевірки правопорушнику ТОВ «Новоукраїнський кар’єр» в особі директора Трянової Алли Антонівни нараховано шкоду в сумі 1449064 грн 40 коп. (один мільйон чотириста сорок дев’ять тисяч шістдесят чотири гривні сорок коп.). У зв’язку з ознаками злочину матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів.

Додатково.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, затвердженого наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 № 152, затверджено Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру на 2019 рік.

Прес-служба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

226 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.