ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кіровоградський обласний онкологічний диспансер закупив віртуальних меблів та обладнання на мільйон гривень?

Кіровоградський обласний онкологічний диспансер закупив віртуальних меблів та обладнання на мільйон гривень?

Якби вам раптом на голову звалились якихось сто мільйонів гривень, чи змогли б ви їх витратити?

–Та запросто, – скажуть більшість. – Проблема у тому, що їх нема і нізвідки вони не з’являться.

Але якщо добре поміркувати, то це досить непросте завдання. Адже гроші треба використати ефективно, з користю, аби вони стали основою для дальшого розвитку, а не вичерпним джерелом надмірного споживання.

Саме для таких інвестиційних проектів для інфраструктурного, бажано й інноваційного розвитку регіонів виділяє гроші державний фонд регіонального розвитку. Це в ідеалі. А на ділі гроші, а це мільйони гривень, здебільшого йдуть на проекти, що ближчі до простого споживацтва – ремонт стадіону, реконструкцію недобудованих споруд, латання дорожних дірок, т. ін. Що поробиш, ми бідна країна! Ця фраза, на жаль, виправдовує багато чого. Але підсумки перевірки Рахунковою палатою використання коштів згаданим фондом, які недавно опубліковані, свідчать, що ми супербагаті!

Адже за минулий і позаминулий рік ми із запланованих понад тисячу проектів виконали ледве половину, а це значить, що гроші, які вкладалися в інші шість сотень проектів значною мірою знецінилися, фактично пропали.

Рахункова палата провела вибіркові перевірки в 11 регіонах та в столиці і знайшла суттєві порушення скрізь. Цікава особливість: у багатьох випадках гроші виділяють, але їх не використовують. Тобто вони безслідно зникають.

Куди? Ну, це вже не секрет. Як і те, що в приватних руках державні мільйони працюють куди ефективніше!

Один із прикладів, наведених аудиторами – онкологічний диспансер у нашій області. Там за гроші фонду начебто закупили меблів та обладнання на мільйон гривень. Але перевірка не виявила нічого з того, що нібито придбане.

Перевіркою також встановлено порушення законодавства про містобудівну діяльність, публічні закупівлі та ведення бухгалтерського обліку. Наша область має найбільшу серед інших перевірених, суму порушень законодавства з питань здійснення публічних закупівель – понад 131 мільйон гривень. Так само ми лідируємо щодо неефективного використання коштів – майже 79 мільйонів! Майже 26 мільйонів ми використали із порушенням законодавства, з яких 18 з половиною -- прямі збитки.

А ви кажете – запросто!

За результатами перевірки Рахункової палати органами прокуратури та НАБУ відкрито 22 кримінальні провадження. От тільки гроші наші навряд чи повернуться…


601 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.