ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.05.2016 | 17:50

Кіровоградський нардеп хоче, аби депутати міськради знову повернуться до питання перейменування міста

Кіровоградський нардеп хоче, аби депутати міськради знову повернуться до питання перейменування міста

Кіровоградський нардеп Костянтин Яриніч надіслав 27 квітня цього року три депутатських запити «Щодо перейменування Кіровограда». На сайті Кіровоградської міськради вони опубліковані 5 травня. Народний обранець звертається до депутатів міськради, аби вони прийняли рішення про згоду чи незгоду міськради з рішенням Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, яким рекомендовано Верховній Раді України перейменувати місто Кіровоград на Кропивницький.

Також нардеп пропонує розглянути депутатам міськради про підтримку чи не підтримку зареєстрованого проекту Постанови «Про повернення місту Кіровоград історичної християнської назви – Єлисаветград, названого на честь Святої Праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя, сестри Богородиці» (реєстр. № 4315 від 29.03.2016 р.) та  «Про об’єднуюче (соборне) найменування міста Кіровоград  Кіровоградської  області» (реєстр.  № 4213 від 14.03.2016 р.) щодо перейменування міста Кіровоград на місто Свято-Єлисавет.

Згідно проектів рішень, про результати голосування відділ з питань внутрішньої політики кіровоградської міськради має направити дане рішення Голові Верховної Ради України, голові Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, головам депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України VIII скликання, народному депутату України Костянтину Яринічу.

Начальник відділу з питань внутрішньої політики Сергій Запорожан у коментарі РК зазначив, що зараз вже порушені терміни закону згідно з яких міськрада мала подавати пропозиції щодо перейменування міста. «Верховна Рада мала перейменувати місто з 21 листопада до 21 лютого 2016 року, однак цього не було зроблено. Закон не передбачає процедуру ще одного рішення міськради щодо перейменування населеного пункту. Тому це не правовий, а політичний шлях. Так само не прописано в законі - надсилати депутатам міськради рішення Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо рекомендації перейменувати місто в Інгульськ. Як відомо, депутати не підтримали це рішення», - підкреслює посадовець.

Аби затвердити хоч один проект рішення, у разі присутності усіх депутатів, потрібно 22 голоси.

Нагадаємо, обласний центр не був перейменований до 21 лютого, як того вимагали закони про декомунізацію. У зв'язку зі скандалом навколо відставки Прем'єр-міністра, нардепи не розглянули низку постанов про перейменування населених пунктів і перенесли розгляд. 

1008 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.