ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кіровоградські інспектори за ІV квартал 2019 року нарахували 410 тисяч гривень шкоди за порушення земельного законодавства

 

Протягом ІV кварталу 2019 року Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області здійснило 295 перевірок земельних ділянок щодо дотримання вимог земельного законодавства. Загальна площа угідь становить – 4557 га. За результатами проведених перевірок виявлено 97 порушень (площа – 691 га). Крім цього управлінням здійснювалися  перевірки щодо додержання суб’єктами господарювання  вимог законодавства у сфері використання та охорони земель (21 перевірка – 7449 га). За їх результатами виявлено низку порушень на загальній площі 1700,7 га.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень на земельних ділянках державні інспектори склали 72 протоколи про адміністративні правопорушення (площа – 370 га). Винесли 74 постанови та наклали адміністративних стягнень у вигляді штрафів на суму 15,3 тис. гривень, з яких порушники добровільно сплатили майже 13,7 тис. гривень, а 10 на суму 5,4 тис.грн – примусово. Вручили порушникам 85 приписів про усунення порушень земельного законодавства (площа 636 га). Також  такі приписи вручено 3 суб’єктам господарювання (на площу майже 55 га), складено 2 протоколи, винесено 2 постанови про накладення адміністративного стягнення на загальну суму 590 грн.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить 408 тис. гривень; заподіяної суб’єктами господарювання внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок  – на загальну суму 1,5 тис. грн.

Державні інспектори проводять роботу по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого порушники добровільно сплатили 161,3 тис. гривень. До органів прокуратури передано 8 матеріалів щодо примусового стягнення шкоди (загальна сума шкоди – 84255 грн).

До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування фахівці Держгеокадастру Кіровоградщини направили 11 клопотань, із яких 3 – про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідної для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель, 7 – з питань дотримання вимог земельного законодавства.


172 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.