ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.05.2016 | 12:25

Кіровоградська студентка повернулася з конкурсу ораторів, що проводився у Лондоні. ФОТО

Студентка КДПУ ім. Винниченка Анна Цимбаліст щойно повернулася з Лондона, з міжнародного конкурсу з ораторського мистецтва, організованого Спілкою Англійської Мови. Представила Україну успішно! Віриться, що подорожі до Англії та інших країн стануть для української молоді звичними. А поки їх треба виборювати серед кращих, талановитих та перспективних.

Щороку національні чемпіони різних країн злітаються до Лондона представити свою країну на міжнародному форумі ораторів. Цього року форум тривав 9-13 травня в головному штабі організації – Дармаут Хаус. Молодь від 16 до 20 років виголошувала свої промови, знайомилася, знаходила нових друзів.

«Я мала честь презентувати Україну на міжнародному конкурсі й отримала неймовірне задоволення від спілкування з обдарованими ровесниками з різних країн. Відкриті, чесні, наполегливі молоді люди з усього світу зібралися щоб поділитися своєю культурою, традиціями та переконаннями», - розповіла кореспонденту РК Анна Цимбаліст, переможець національного конкурсу з ораторського мистецтва 2016, студентка 2 курсу факультету іноземних мов КДПУ.

«Цей потужний конкурс передбачає не лише змагання, а й різні культурні та освітні заходи в Лондоні. Ми отримали корисні знання на семінарах і тренінгах, які організувала для нас Спілка Англійською Мови. Заняття з досвідченими наставниками і тренерами допомогли нам покращити навички публічного мовлення. Похід на п’єсу «A curious incident of the dog in the night» відкрив нам світ сучасного британського театру. Британський музей – це неймовірний світ артефактів та витворів мистецтва різних епох та країн. У нас було заняття в історичному театрі Глобус  з одним із видатних акторів. За допомогою творів Шекспіра Джон, наш викладач, відкривав наш акторський талант», - зазначила студентка.

«Особливою подією стала зустріч з послом України у Великобританії Наталею Галібаренко, яка дуже тепло привітала мене в українському посольстві. Разом ми обговорили відмінності української та британської освіти, можливі шляхи покращення національної освіти. Я розповіла пані Наталі про роботу Спілки Англійської Мови в Україні, навчання на факультеті іноземних мов в КДПУ», - зазначила Анна Цимбаліст.

Міжнародне змагання з ораторського мистецтва включало раунди, півфінал та фінал. Спочатку 48 учасників із 45 різних країн презентували свої промови на тему “The most common way people give up their power is by thinking that they do not have any”. Кожен інтерпретував тему по-своєму. Кожний оратор отримував питання від слухачів та журі. «Ступінь хвилювання важко передати, але ж за трибуною не можна панікувати! Мені вдалося гідно виступити, адже за всю історію участі в престижному міжнародному змаганні Україна вперше пройшла до півфіналу!», - згадує кіровоградська студентка.

У півфіналі 18 учасників виголошували імпровізаційні промови. Кожен мав три теми на вибір та лише 15 хвилин на підготовку. Це завдання стало викликом.  Шість учасників, які представляли Польщу, Гану, Мексику, Шрі-Ланку, Філіппіни та Індію, вийшли у фінал конкурсу. Фінал відбувся на базі футбольного клубу «Челсі». Рада суддів, яку очолювала Баронеса Д'Суза, лорд-спікер, мала складне завдання вибору переможця. Зрештою перше місце присудили представнику Мексики, а друге – Філіппін.

«Міжнародний конкурс з ораторського мистецтва – платформа для обміну думками, розширення світогляду.  Він сприяє міжнародному взаєморозумінню, розширенню культурно-освітніх зв’язків та дружбі. Для молоді України важливо навчитися формувати, висловлювати та відстоювати власну думку. Я впевнена, що слово має велику силу впливу на суспільство та світ в цілому. Я неймовірно рада, що участь в цьому конкурсі дала мені можливість висловити позиції молоді України усьому світу. Захід допоміг мені вдосконалити навички публічного мовлення, оцінити свій потенціал та усвідомити, куди рухатися далі», - зазначила Анна Цимбаліст.

Анна та її родина висловлює подяку усім, хто долучився до організації поїздки: «Спасибі Спілці англійської мови України за діяльність, що надихає, збагачує та мотивує молодь України. Дуже вдячна Андрію Табалову, відомому кіровоградському меценату, який фінансово забезпечив мою подорож до Лондону. Адже на сьогодні це чималі кошти».

Від редакції. Співпраця Андрія Табалова із Спілкою англійської мови в Україні триває три роки. За цей час заохочувальними призами підтримано учасників щорічного конкурсу ораторів від Кіровоградської області. Відбулося кілька зустрічей зі студентами та лекції в КДПУ англійською мовою. 

3560 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.