ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.10.2020 | 12:57

Кiровоградщина: ЦВК припинила повноваження Добровечкiвської селищної ТВК

Кiровоградщина: ЦВК припинила повноваження Добровечкiвської селищної ТВК

15 жовтня Центральна виборча комiсiя припинила повноваження Добровеличкiвської селищної ТВК Новоукраїнського району Кiровоградської областi. ЦВК зобов’язала Новоукраїнську районну виборчу комiсiю до 17 жовтня сформувати новий склад Добровеличкiвської селищної ТВК.

Як повiдомляла ОПОРА, у Добровеличкiвськiй селищнiй територiальнiй виборчiй комiсiї вiдмовилися реєструвати список партiї «Європейська Солiдарнiсть». Мотивуючи тим, що в поданнi наявнi документи не всiх кандидатiв у депутати. Представники полiтсили зазначали, що всi потрiбнi документи занесли, про що мають довiдку ТВК, а документи зникли пiсля їх перегляду довiреними особами вiд iнших полiтичних сил.  Кiровоградський окружний адмiнiстративний суд задоволив позов Кiровоградської обласної партiї «Європейська Солiдарнiсть» i зобов’язала Добровеличкiвську ТВК зареєструвати кандидатiв вiд вiдповiдної полiтичної сили.

«Пiд час засiдання ЦВК розглянула окремi питання дiяльностi Добровеличкiвської селищної територiальної виборчої комiсiї Новоукраїнського району Кiровоградської областi. Так, до Комiсiї надiйшла заява Кiровоградської територiальної органiзацiї Полiтичної партiї «Європейська Солiдарнiсть», в якiй йшлося про прийняття цiєю комiсiєю незаконних рiшень. Зокрема, йшлося про постанови щодо вiдмови в реєстрацiї кандидатiв у депутати Добровеличкiвської селищної ради, включених до Єдиного та територiальних виборчих спискiв вказаної органiзацiї полiтичної партiї, якi визнали протиправними та скасували вiдповiдними рiшеннями суду, що набрали законної сили. Проаналiзувавши наявнi документи та iншi матерiали ЦВК, зокрема, констатувала, що в дiях Добровеличкiвської селищної ТВК вбачається систематичне порушення Виборчого кодексу України та законiв України. Окрiм того, цi обставини пiдтверджено судовими рiшеннями.
Вiдтак, комiсiя достроково припинила повноваження всього складу Добровеличкiвської селищної ТВК. При цьому Новоукраїнську районну виборчу комiсiю Кiровоградської областi зобовʼязано повiдомити 15 жовтня мiсцевi органiзацiї полiтичних партiй, за поданням яких до складу Добровеличкiвської селищної ТВК включили осiб, повноваження яких достроково припинили цiєю постановою ЦВК, про можливiсть не пiзнiше 15 години 16 жовтня подати кандидатури для включення до складу зазначеної селищної виборчої комiсiї.
Також ЦВК зобов’язала Новоукраїнську районну виборчу комiсiю до 17 жовтня сформувати новий склад Добровеличкiвської селищної ТВК, а – Добровеличкiвську селищну ТВК пiсля сформування її нового складу привести свою дiяльнiсть у вiдповiднiсть iз вимогами виборчого законодавства», – йдеться на сайтi ЦВК.

Довiрена особа «Європейської Солiдарностi» у Добровеличкiвцi Тетяна Нехайчук написала у соцiальних мережах, що «ЦВК розпустила Добровеличкiвську ТВК за систематичне порушення виборчого законодавства».

«Нині вже провели три судових рiшення щодо реєстрацiї кандидатiв у депутати вiд «Європейської Солiдарностi». На двох судових засiданнях суддi частково задовiльнили позов полiтичної партiї i зобов’язували розглянути документи «Європейської Солiдарностi». Секретар комiсiї Добровеличкiвської селищної ТВК у коментарi ОПОРI зазначила, що члени комiсiї розглядали документи, але зареєстрували їх 13 жовтня», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережi ОПОРА за виборами у Кiровоградськiй областi Зоя Лебiдь.

Вiдповiдно до частини 3 статтi 208 Виборчого кодексу України повноваження усього складу територiальної, дiльничної виборчої комiсiї можуть бути достроково припиненi в установленому законом порядку виборчою комiсiєю, яка сформувала (утворила) вiдповiдну територiальну, дiльничну виборчу комiсiю, рiшенням виборчої комiсiї вищого рiвня з вiдповiдних мiсцевих виборiв або рiшенням суду в разi одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комiсiєю Конституцiї України, цього Кодексу та законiв України, невиконання рiшень виборчої комiсiї вищого рiвня.

Згiдно з частиною 19 статтi 36 Виборчого кодексу України у разi припинення повноважень складу виборчої комiсiї, в тому числi дострокового, виборча комiсiя, повноваження якої припинено, зобов’язана передати виборчу та iншу документацiю, матерiальнi цiнностi, у тому числi печатки та штампи «Вибув», виборчiй комiсiї, сформованiй (затвердженiй) у новому складi.

Читайте також: На Кiровоградщинi мешканцям старшого вiку кандидати в депутати вручають шоколадки 

Кiровоградщина: хто уже підписав Кодекс поведiнки посадових осiб мiсцевого самоврядування 

На Кiровоградщинi суд зобов’язав зареєструвати кандидатiв вiд політсили 

269 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.