ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.04.2021 | 14:08

Кіровоградщина: СБУ заблокувала масштабний нелегальний експорт високоякiсної деревини. ФОТО

Кіровоградщина: СБУ заблокувала масштабний нелегальний експорт високоякiсної деревини. ФОТО

Служба безпеки України заблокувала протиправний механiзм масштабного експорту високоякiсної деревини з держлiсгоспiв Кiровоградщини. Щомiсяця вивозили продукцiю на понад п’ять мільйонів гривень. Про це поінформували у СБУ області.

Слiдчi органiв безпеки встановили, що органiзували оборудку керiвництво територiального пiдроздiлу Державного агентства лiсових ресурсiв спiльно з посадовцями пiдпорядкованих лiсогосподарських пiдприємств областi. Вони вивозили деревину цiнних порiд до ЄС пiд виглядом низькосортної продукцiї за заниженими цiнами.

Спiвробiтники СБ України встановили, що з лiсових господарств Кiровоградщини зловмисники щомiсяця реалiзовували майже 600 кубометрiв цiнної деревини.

Оперативники спецслужби затримали на територiї Кiровоградської, Черкаської та Рiвненської областей чотири вантажiвки. Вони перевозили для незаконного експорту за кордон майже 100 кубiв деревини i пиломатерiалiв.

Правоохоронцi провели обшуки у лiсових господарствах та лiсопереробних цехах областi. Пiд час слiдчих дiй виявили ще понад 2 тисячi кубометрiв високоякiсного дубу, заготовленого для експорту.

У межах розпочатого кримiнального провадження також вилучили чорновi записи i чорну бухгалтерiю, яка пiдтверджує протиправну дiяльнiсть.

За версiєю слiдства, незаконний механiзм експорту функцiонував протягом 2020-2021 рокiв. Точний розмiр збиткiв, завданих державi, встановить експертиза.

Триває досудове слiдство за ознаками вчинення злочинiв, передбачених ч. 3 ст. 201-1 та ч. 3 ст. 191 (перемiщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням вiд митного контролю лiсоматерiалiв або пиломатерiалiв цiнних та рiдкiсних порiд дерев, лiсоматерiалiв необроблених, а також iнших лiсоматерiалiв, заборонених вивозу за межi митної територiї України, привласнення, розтрата майна або заволодiння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримiнального кодексу України. Вирiшується питання щодо повiдомлення про пiдозри органiзаторам i учасникам оборудки.

Викриття протиправної дiяльностi проводили пiд процесуальним керiвництвом Кiровоградської обласної прокуратури. 

Читайте також: У школах Кропивницького можуть відкрити 55 профільних класів 

266 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.