ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.10.2020 | 12:51

Кіровоградщина: політичну рекламу розміщують на рейсових автобусах

Кіровоградщина: політичну рекламу розміщують на рейсових автобусах

У Кропивницькому на зупинках громадського транспорту розмiстили рекламу з ознаками чорного пiару. Про це йдеться на сайті ОПОРИ.

У Свiтловодську полiтичну рекламу кандидата розмiстили на рейсовому автобусi №133 «Свiтловодськ-Калантаїв», а на електроопорах з’явилися  наклейки «Партiї Шарiя».

На центральнiй зупинцi в обласному центрi розклеїли полiтичну рекламу з ознаками чорного пiару. Наклейки синього кольору, посерединi зображення взуття – личакiв, а над ним портрети мiсцевих полiтикiв: кандидата в депутати до Кiровоградської обласної ради вiд «Опозицiйної платформи – За життя» Сергiя Ларiна, кандидата в депутати у Кiровоградську обласну раду вiд партiї «Слуга народу» Iгоря Волкова, кандидата на мiського голову Кропивницького вiд партiї «Перспектива мiста» Артема Стрижакова, кандидата на мiського голову Кропивницького вiд партiї «Опозицiйна платформа – За життя» Анатолiя Ларiна, кандидатки на посаду мiського голови Кропивницького вiд партiї «Слуга народу» Ольги Ковальової-Алокiлi та кандидата в депутати мiської ради Кропивницького вiд партiї «Європейська Солiдарнiсть» Костянтина Яринiча. На рекламi написали хештег: «#Лаптi_реваншу», а в правому кутi – «Рух опору капiтуляцiї». Вихiдних даних на наклейках немає.

«#Лаптi_реваншу» – це кампанiя, яка йде у рамках «Руху опору капiтуляцiї» досить давно. Фактично вона розпочалася на початку лiта i є безстроковою. До виборiв нiяк не прив’язана. А вихiдних даних немає, бо це не агiтацiя, а можливiсть нагадати мiстянам про полiтикiв, якi мають причетнiсть до колишньої Партiї регiонiв та пiдтримують росiйськi iдеали», – зазначив координатор руху «Рух опору капiтуляцiї – Кропивницький» Дмитро Сiнченко у коментарi ОПОРI.

У Свiтловодську на рейсовому автобусi №133 «Свiтловодськ-Калантаїв» розмiстили полiтичну рекламу кандидата на мiського голову Свiтловодська, самовисуванця Вiктора Макарова. На рекламi розмiщено портрет полiтика та заклик: «Тiльки Макаров подолає корупцiю». У Єдиному державному реєстрi юридичних та фiзичних осiб йдеться, що фiзична-особа пiдприємець Вiктор Макаров зареєстрований у Свiтловодську. Займається пасажарськими перевезеннями, ремонтом автотранспорту та наданням в оренду автомобiлiв тощо. Спостерiгачi ОПОРИ написали заяву в правоохороннi органи щодо розмiщення реклами на громадському транспортi.

Також у Свiтловодську зафiксували наклейки на електроопорах вiд полiтичної сили «Партiя Шарiя». На червоному фонi розмiстили QR-код, а поруч назву полiтичної сили. Як повiдомляла ОПОРА, такi ж наклейки розмiщували на зупинках громадського транспорту в Свiтловодську.

«Проведення iнформацiйних кампанiя, якi стосуються кандидатiв у депутати чи на посаду мiського голову автоматично пов’язують iз мiсцевими виборами. Щодо розмiщення реклами у громадському транспортi, то це ще й має ознаки використання корпоративного адмiнiстративного ресурсу», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережi ОПОРА за виборами у Кiровоградськiй областi Зоя Лебiдь.

У частинi 17 статтi 57 Виборчого кодексу України йдеться, що розмiщення матерiалiв передвиборної агiтацiї у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнiшнiй поверхнi, у тому числi таксi, розмiщення таких матерiалiв у примiщеннях та на будiвлях станцiй метрополiтену, автобусних та залiзничних вокзалiв, портiв та аеропортiв, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матерiалiв передвиборної агiтацiї через телерадiотрансляцiйнi або iншi iнформацiйнi мережi сповiщання пасажирiв та iнформацiйнi табло у примiщеннях станцiй та вагонах метрополiтену, автобусних та залiзничних вокзалiв, портiв та аеропортiв, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, мiсячних чи iнших квитках забороняється.

Вiдповiдно до статтi 212-14 КУпАП порушення встановленого законом порядку розмiщення агiтацiйних матерiалiв чи полiтичної реклами або розмiщення їх у заборонених законом мiсцях громадянином – тягнуть за собою накладення штрафу вiд п'яти до десяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.

Читайте також: Кiровоградщина: які полiтичнi сили подали найбiльше кандидатур до складу ДВК 

336 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.