ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.01.2021 | 09:00

Кіровоградщина: як жiнка стягнула з батька дитини додатковi кошти на утримання сина

Кіровоградщина: як жiнка стягнула з батька дитини додатковi кошти на утримання сина

Чи можна збiльшити розмiр алiментiв та стягнути, у зв’язку з хворобою сина, додатковi витрати на його утримання? З цим питанням звернулась панi Оксана до юристiв Благовiщенського бюро правової допомоги Голованiвського мiсцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пiсля розлучення панi Оксани з батьком її сина, Ульяновський районний суд Кiровоградської областi ухвалив рiшення про стягнення на її користь алiментiв на утримання дитини у розмiрi 400 гривень на мiсяць, до досягнення дитиною повнолiття. Але з того часу матерiальне становище та стан здоров’я панi Оксани погiршились, вона хворiє i через хворобу втратила роботу i заробiток.

У зв’язку з цими обставинами, жiнка хотiла б змiнити спосiб стягнення алiментiв та стягувати з батька дитини алiменти у розмiрi ¼ частки всiх видiв його заробiтку, але не менше 50 % вiд прожиткового мiнiмуму на утримання дитини вiдповiдного вiку.

До того ж, син панi Оксани хворiє i потребує додаткових витрат, пов’язаних з обстеженням, лiкуванням та спецiальним харчуванням.

Правову допомогу жiнцi надавала адвокатка – Iрина Осiєвська.

За порадою адвокатки, панi Оксана надала до суду докази додаткових витрат на утримання дитини, що викликанi особливими обставинами – хворобою дитини (витрати на медичне обстеження не за мiсцем проживання, лiкування, профiлактику, дiєтичне харчування дитини (чеки, квитанцiї про придбання лiкiв, консультативнi висновки лiкарiв)).

Ульяновський районний суд на пiдставi наданих доказiв задовольнив позов  в повному обсязi та ухвалив рiшення змiнити спосiб стягнення алiментiв та стягувати з батька дитини на користь клiєнтки алiменти на утримання сина у розмiрi ¼ частки всiх видiв заробiтку (доходу), але не менше 50% вiд прожиткового мiнiмуму на утримання дитини вiдповiдного вiку та щомiсячно стягувати з вiдповiдача додатковi витрати на утримання сина у розмiрi 1000 гривень.

Вiдповiдно до ч.1 ст.192 Сiмейного кодексу України розмiр алiментiв, визначений за рiшенням суду або домовленiстю мiж батьками, може бути згодом зменшено або збiльшено за рiшенням суду за позовом платника або одержувача алiментiв у разi змiни матерiального або сiмейного стану, погiршення або полiпшення здоров'я когось iз них та в iнших випадках, передбачених цим Кодексом.

Довідково: регiональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кiровоградськiй областi працює за адресою: вулиця Дворцова, 32/29, Кропивницький, тел. (0522) 37-12-5032-07-97099-104-80-38.

Читайте також: Де у Кропивницькому проблемні підлітки можуть отримати підтримку психолога 

Діалог між державою та суспільством: кропивничани дізналися про роботу правового клубу у Львові 

346 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.