ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.09.2018 | 09:00

Кіровоградщина: як уберегти себе від банківських шахраїв

Кіровоградщина: як уберегти себе від банківських шахраїв

Останнiм часом почастiшали випадки звернення клiєнтiв, яких ошукали iнтернет-шахраї, що використовують широкi можливостi Iнтернету.  Вони рiзними шляхами домагаються блокування i перевипуску сiм-карти, яка прив’язана до iнтернет-банкiнгу клiєнтiв. Поки власник «сiмки» встановлює, що до чого, шахраї «вiдновлюють» сiм-карту i отримують доступ до всiх повiдомлень, якi на неї приходять. У тому числi – до повiдомлень із секретними кодами та паролями вiд банку. Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку у Кiровоградськiй областi.

«Ми завжди навчаємо всiх своїх клiєнтiв правил безпеки поводження з банкiвськими картками. Хто не хоче бути ошуканим, має дбати про нерозголошення: персональних даних, пiн-коду картки, термiну дiї картки та CVV-коду картки (три маленьких цифри на зворотньому боцi картки). В жодному разi не можна диктувати паролi (SMS-повiдомлення), якi приходять на телефон. Не менш важливою рекомендацiєю усiм нашим клiєнтам  є користування «контрактними» номерами, а не «прiпейд-пакетами» мобiльних операторiв. Тобто використовувати як фiнансовi лише «контрактнi» номери, змiна чи перевипуск  SIM-карток яких можливi лише при повнiй iдентифiкацiї клiєнта за паспортом, що унеможливлює блокування та перевипуск мобiльної сiм-картки без її власника», – розповiдає директор Кiровоградської фiлiї ПриватБанку Ростислав Масло.

У разi виявлення факту блокування SIM-картки, якщо маєте пiдозри про виготовлення її дублiкату, слiд термiново заблокувати усi рахунки та картки за номером цiлодобової пiдтримки 3700,  або звернувшись в онлайн-чат на сайтi банку, або у найближчому вiддiленнi ПриватБанку. Нiколи не пiдтверджуйте та не встановлюйте переадресацiї дзвiнкiв із фiнансових телефонiв, не даючи шансiв шахраям отримувати SMS-повiдомлення для доступу до банкiвських рахункiв.

ПриватБанк вкотре нагадує, що шахрайськi схеми можуть бути рiзними, постiйно змiнюватись та удосконалюватись, а правила безпеки залишаються незмiнними:

1.  Для отримання грошей на картку потрiбно повiдомляти лише її номер (16 цифр на лицьовому боцi картки).

2.  Спiвробiтники банку, якщо телефонують вам, ніколи не запитують особистих даних клiєнта.

3.  Спiвробiтники банку можуть запитувати персональнi данi клiєнта лише у разi, коли ви самi телефонуєте в банк (для впевненостi у тому, що саме клiєнт телефонує з питаннями чи проблемами).

4.  Якщо вам зателефонували (i не важливо, ким вiдрекомендувався голос у телефоннiй трубцi) i вимагають у вас будь-якi додатковi данi крiм номеру картки, будьте впевненi, вам телефонує шахрай.

5.  Даючи об’яву про продаж чи купiвлю, ніколи не вказуйте номер телефону, який є фiнансовим.

У жодному разi не можна слiдувати вказiвкам тих, хто телефонує, пiд час виконання будь-яких операцiй у банкоматi чи термiналi, тим бiльше вводити за їхньою вказiвкою свiй пiн-код.

200 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.