ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.10.2020 | 14:53

Кiровоградщина: хто уже підписав Кодекс поведiнки посадових осiб мiсцевого самоврядування

Кiровоградщина: хто уже підписав Кодекс поведiнки посадових осiб мiсцевого самоврядування

У Кiровоградськiй областi Кодекс поведiнки посадових осiб мiсцевого самоврядування та державних службовцiв пiдписали мiський голова Долинської Вiра Тернавська та перший заступник Гайворонської РДА Вiталiй Орел. Про це зазначила координаторка спостереження Громадянської мережi ОПОРА за виборами у Кiровоградськiй областi Зоя Лебiдь пiд час презентацiї Кодексу.

Спостерiгачi ОПОРИ неодноразово фiксували зловживанням службовим становищем посадовими особами пiд час виборчого процесу. Не стали виключенням i цьогорiчнi мiсцевi вибори. 

«На сторiнцi партiї «За Майбутнє» у соцiальних мережах виставили низку роликiв, якi стосуються реконструкцiї примiщень, парку за кошти державного бюджету. Полiтична партiя «Слуга народу» у соцiальних мережах також активно поширює пости про ремонт дорiг, iнфраструктурних об’єктiв у рамках програми президента «Велика будiвництва», – зазначила Зоя Лебiдь. 

За словами представникiв ОПОРИ, запобiгти зловживати адмiнiстративним ресурсом посадових осiб мав би Кодекс поведiнки посадових осiб мiсцевого самоврядування та державних службовцiв пiд час виборчого процесу. Пропонований Кодекс – це документ, який мiстить основнi етичнi вимоги до поведiнки посадових осiб та державних службовцiв пiд час виборчого процесу з метою зловживання адмiнiстративним ресурсом. 

Пiд поняттям «адмiнiстративного ресурсу» в Кодексi розумiються людськi, фiнансовi, матерiальнi, натуральнi, а також нематерiальнi ресурси, що використовують посадовi особи та державнi службовцi на виборах.     

Дiя положень Кодексу поширюється на загальнонацiональнi президентськi та парламентськi вибори, а також на мiсцевi вибори. 

«Нині листи направленi всiм чинним мiським головам мiст, головам районних рад та головам районних державних адмiнiстрацiй у Кiровоградськiй областi. Зазначимо, що Кодекс мiстить основнi етичнi вимоги до поведiнки посадових осiб та державних службовцiв з метою уникнення дiй, що можуть бути класифiкованi як зловживання п'яти типами адмiнресурсу: кадровим, матерiальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медiйним», –  зазначив громадський омбудсмен iз захисту виборчих прав у Кiровоградськiй областi Євген Гурницький.

ОПОРА розробила форму, через яку всi бажаючi сiльськi, селищнi, мiськi голови, голови районних, обласних рад та мiсцевих державних адмiнiстрацiй можуть пiдписати цей документ у режимi онлайн.

Читайте також: На Кiровоградщинi мешканцям старшого вiку кандидати в депутати вручають шоколадки 

283 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.