ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.05.2019 | 12:57

Кіровоградщина: хто і надалі отримуватиме субсидiї готiвкою

Кіровоградщина: хто і надалі отримуватиме субсидiї готiвкою

З травня продовжили виплату субсидiй готiвкою, крiм тих, хто звертатиметься до органiв соцiального захисту вперше. Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

Начальник вiддiлу соцiальної допомоги, грошових виплат та компенсацiй департаменту соцiального захисту населення ОДА Олена Михальченко повiдомила, що пiд час опалювального сезону субсидiю отримували понад 136 тисяч домогосподарств (33 % вiд усiх домогосподарств).

Із нинішнього року запровадили двi моделi виплати субсидiй – безготiвкова грошова та готiвкова форма. 

«Усi, хто звертався до управлiнь соцзахисту населення із сiчня за призначенням субсидiї, вона призначалась у безготiвковiй формi. Тим, хто отримував субсидiю із жовтня минулого року, починаючи із березня нинiшнього, вона виплачувалась готiвкою», – зауважила посадовець. 

За перiод із березня по травень «живими» коштами виплатили майже 380 мільйонів гривень субсидiї. У безготiвковiй грошовiй формi нарахували понад 22 мільйона.

За словами Олени Михальченко, окремi категорiї громадян не мають права на отримання субсидiй. Це, зокрема, домогосподарства із житловою площею понад 120 квадратних метрів для квартири або 200 квадратів для будинку (крiм дитячих будинкiв та прийомних сiмей). На державну допомогу також не можуть розраховувати родини, якi мають авто, термiн випуску якого менше 5 рокiв та сiм’ї, якi здiйснили покупку на понад 50 тисяч гривень. Субсидiю не призначать, якщо у складi домогосподарства є особи, в яких вiдсутнi доходи або середньомiсячний сукупний дохiд менший розмiру мiнiмальної заробiтної плати i вони не сплатили єдиний соцiальний внесок. Не варто сподiватись на «знижку» на комуналку й тим, хто заборгував за послуги понад 340 гривень або має заборгованiсть зi сплати алiментiв (виключення, якщо особа є алко-, наркозалежним, знаходяться в мiсцях позбавлення волi). Однак, Олена Михальченко зауважила, що майже у всiх цих випадках субсидiя може бути призначена за рiшенням комiсiї.

Окрему увагу Михальченко звернула на змiни у призначеннi субсидiї на перiод із 1 травня по 30 вересня. Згiдно із новою постановою Кабiнету Мiнiстрiв України №373 на цей перiод субсидiю перепризначать без звернення громадян. Разом з тим, це стосується не всiх. Заяви та декларацiї повиннi подавати орендарi житла, внутрiшньо перемiщенi особи, сiм’ї, яким призначено субсидiю за рiшенням комiсiї та родини, в яких вiдсутнi доходи.

282 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.