ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
04.02.2021 | 14:49

Депутати Устинівської селищної ради вирішуватимуть долю пів тисячі гектарів землі, що нині у користуванні обласного «слуги народу»

Депутати Устинівської селищної ради вирішуватимуть долю пів тисячі гектарів землі, що нині у користуванні обласного «слуги народу»

Депутат Устинівської селищної ради Олексій Середенко та його колеги виявили факт порушення земельного законодавства щодо користування земельними ділянками ТОВ «Агрокомплекс» та ТОВ «Нива». Дані ділянки, за словами обранця, надані у користування чинному депутату Кіровоградської обласної ради від «Слуги народу» Валерію Міщенку. Їх загальний розмір – 502 гектари.

Як раніше повідомляв РК, Міщенка розглядали на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Однак уряд цю кандидатуру відхилив пiсля заслуховування його на засiданнi кабiнету мiнiстрiв.

Під час засідання четвертої сесії селищної ради у середу, 3 лютого, мали б розглядати питання щодо змін до договорів оренди земельних ділянок відповідних ТОВ у частині змін сторони орендодавця та зростання пвідсоткової ставки до 12 %.

«Очевидно, що це прийняття завідомо незаконного рішення щодо пролонгації у вигляді заангажованого підвищення орендної ставки договорів оренди, які фактично припинили свою дію. Згідно з чинним законодавством ці ділянки мали б іти на аукціон. Під час засідання сесії виключили з порядку денного два відповідні питання про пролонгацію. Крім цього, подав зареєстровані проєкти рішення про припинення прав оренди», – зазначив Олексій Середенко.

Депутат додав, що разом із колегами по корпусу діє в інтересах громади задля зростання надходжень до місцевого бюджету за рахунок земель комунальної власності.

Запропоновані шість питань вирішили розглянути на черговому засіданні сесії. На такій позиції наполягав, зокрема, селищний голова Ігор Пеньков.

«Із питаннями, які підготував депутат Середенко, треба попередньо ознайомитися. Ми їх підготуємо, винесемо, опублікуємо. Питання пройдуть комісію. Зробимо усе за процедурою. І я стовідсотково переконаний, що їх на наступній сесії погодять», – прокоментував голова.

Тож, під час чергового засідання сесії розглядатимуть такі питання: про припинення прав оренди земельних ділянок, розташованих в Устинівському районі, які надані в користування ТОВ «Нива» та ТОВ «Агрокомплекс» (повернення ділянок планують здійснити у відповідності статті 34 ЗКУ «Про оренду землі» на підставі акту приймання передачі) та про включення до переліку земельних ділянок підготовки лотів для продажу права оренди на них на земельних торгах у формі аукціону.

2263 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.