ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кіровоград: все про тарифну реформу. ІНФОГРАФІКА

Кіровоград: все про тарифну реформу. ІНФОГРАФІКА

Про тарифну реформу, як шлях до енергетичної незалежності України, говорили під час зустрічі з журналістами у представництві Світового Банку у Києві на минулому тижні.

Старший консультант з питань енергетики Міжнародного банку Реконструкції та Розвитку Борис Додонов повідомив, що ринкова ціна газу для України є однією з найвищих у Центрально-Східній Європі, ціна газу для населення на початку 2014 р. була в 5 разів нижча за ціни для населення в Угорщині, в 6-7 раз за ціни в Естонії, Польщі і Словаччині і в 9 разів за ціни для населення в Австрії та Німеччині.

Підвищення ціни на природний газ для населення, на думку експерта, сприятиме його ефективному використанню, допоможе уникнути надлишкового імпорту та залучити інвестиції у вітчизняне газовидобування та, як наслідок, допоможе Україні досягти енергетичної незалежності.

Забезпечити доступність газу і теплопостачання для населення, на думку директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталія Музиченка, має нова тарифна реформа та перехід до ефективної системи соціального захисту населення – надання адресних житлових субсидій.

Хто має право на отримання?

На субсидію може претендувати будь-яка сім'я, якщо протягом року ніхто з її членів не робив одноразової покупки на суму, що перевищує 50 розмірів прожиткового мінімуму (58000 грн). При цьому, під такою покупкою розуміється як річ, куплена в кредит або розстрочку, так і оплата послуг на таку суму.

Всі інші обмеження для оформлення субсидії, що діють до 1 травня 2015 року, скасовані. Тепер на неї можуть розраховувати також і сім'ї, в яких хтось володіє кількома житловими приміщеннями або декількома автомобілями, або в них є працездатні люди, які не працюють.

Крім цього, на субсидію можуть претендувати і ті, хто орендує житло (раніше це було неможливо). У цьому випадку необхідно мати договір оренди житла і відкритий орендарем рахунок на оплату житлово-комунальних послуг (далі ЖКП), але для цього треба отримати згоду господаря квартири.

Виняток з цього обмеження - це купівля ліків або оплата медичних послуг на 58000 грн і вище.

Отримають субсидію ті сім'ї (або одинокі мешканці), у яких сукупна сума щомісячних витрат на комуналку перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу. Такий відсоток іменується державою як обов'язковий платіж за послуги ЖКГ.

Як розрахувати обов'язковий платіж

Обов'язковий розмір платежу розраховується в кожному випадку індивідуально і залежить тільки від доходів сім'ї. При цьому, нагадаємо, що в даному випадку враховуються реальні доходи, а не нараховані. Зарплату "в конверті" й інші тіньові доходи не враховуватимуть.

Приклад розрахунку такого обов'язкового платежу:

Припустимо, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї з трьох осіб, в якій є неповнолітня дитина, становить 4 718 грн (місячна заробітна плата дорослих членів сім'ї – 3 500 грн + 1 218 грн).

Для такої сім'ї обов'язковий розмір платежу становитиме (за вищевказаною схемою алгоритму):

1) середньомісячний сукупний дохід - 4718 грн

4718 грн х 6 міс / 6 міс = 4718 грн

2) дохід на одну людину - 1572,66 грн

4718 грн / 3 чол. = 1572,66 грн

3) відсоток обов'язкового платежу - 10,03%

572,66 грн / 1176 грн / 2 х 15% = 10,03%

4) розмір обов'язкового платежу - 473,21 грн

4718 грн х 10,03% = 473,21 грн

Таким чином, 473,21 грн - це та сума, яку родина повинна сплатити за комунальні послуги в будь-якому випадку. Якщо вартість комунальної платіжки перевищує цю суму, то різницю заплатить держава.

Отже, чим менший дохід має сім’я, тим менший відсоток від загальної суми на ЖКП вона сплачуватиме. Наприклад, домогосподарство з однієї особи, яка має дохід на рівні мінімального прожиткового рівня (а це 1176 грн.) – сплачуватиме тарифи на житлово-комунальні послуги на рівні 7,5 відсотків від сукупного доходу. В грошовому еквіваленті це становить біля 90 – 100 грн. в місяць. Решта відсотків і є розміром житлової субсидії. Відповідно, сім’я, що має дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів - 2300 грн. сплачуватиме за компослуги до 15 відсотків від загального доходу, а це вже біля 500 грн.

ВАЖЛИВО! Слід пам'ятати, що держава повністю покриє субсидією тільки економні сім'ї, в яких не перевищуються соціальні норми споживання послуг ЖКГ. Все, що перевищує ці норми, оплачується людиною самостійно. На ці витрати субсидія нарахована не буде.

Як оформити субсидію?

Для призначення субсидії громадянин повинен подати місцевому (районному) управлінню праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у народі - "соцзабез") тільки два документи.

Ця заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за її призначенням.

Влада обіцяє, що до 15 квітня і в жовтні ці документи прийдуть всім користувачам комунальних послуг разом з платіжкою та інструкцією щодо їх заповнення.

Бланки заяви та декларації доступні також на сайті Мінсоцполітики. Їх можна самостійно роздрукувати, заповнити і віднести особисто в соцзабез або відіслати поштою, бажано рекомендованим листом, з повідомленням про вручення.

У сільській місцевості прийом документів для нарахування субсидії здійснюють уповноважені особи, визначені виконавчими органами сільських і селищних рад.

ВАЖЛИВО! Соцзабез не має права вимагати від фізособи якісь інші документи або довідки, крім зазначених заяви та декларації. Соцпрацівники самостійно повинні давати запити в усі комунальні служби, ЖЕКи, а також до Державної фіскальну службу і Пенсійний фонд з метою перевірки даних, зазначених громадянами у декларації.

Якщо вказані недостовірні дані

Якщо платник зазначив невірні або неповні дані в декларації та заяві, то можливі такі наслідки:

- При вказівці неправильної суми доходу перераховується розмір субсидії;

- При приховуванні якогось виду доходу субсидія знімається повністю.

При цьому, людина повинна буде повернути державі перераховану раніше суму субсидії у подвійному розмірі. Слід пам'ятати, що соцпрацівники мають право проводити вибіркові перевірки матеріально-побутових умов домогосподарств - як на етапі розгляду документів на оформлення субсидії, так і в будь-який момент після її надання.

Термін оформлення субсидії

Рішення про те, нараховувати субсидію чи ні, приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання даних від комунальних

служб. Про прийняте рішення соцоргани повинні повідомити заявника.

Крім того, за словами Віталія Музиченка, тим, що зараз вже отримують субсидії, не потрібно їх переоформлювати в квітні і жовтні. Це буде відбуватися автоматично.

На який термін надається субсидія

Субсидія надається строком на 12 місяців, а не опалювальний період, як раніше (6 місяців). Після закінчення цього терміну субсидія буде продовжуватися соцзабезі автоматично. Тобто, людині, якій вона покладалася, не треба знову звертатися за її отриманням в органи

соцзахисту та надавати будь-які документи або писати заяву.

Чи вистачить державі коштів на виплату житлових субсидій, чи не буде цей крок черговою можливістю для чиновників залізти в кишені простих українців і яку користь принесе нова реформа Україні покаже тільки практика. А поки що в Мінсоцполітики говорять, що кошти на це є і в змінах Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік» видатки на пільги і субсидії населенню за ЖКП збільшено до 24,4 млрд. гривень.


Деталі щодо отримання субсидій за новими правилами можна отримати в органах соцзахисту за місцем реєстрації та на сайтах mlsp.gov.ua і saee.gov.ua.  

«Гаряча лінія» управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у місті Кіровограді ради – 37-07-39;

«Гаряча лінія» управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Кіровограді ради – 24-07-85.

Цілодобова "гаряча лінія" 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).


2424 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.