ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
20.08.2014 | 11:23

Кіровоград: в 300 метрах від житлових будинків палає несанкціоноване сміттєзвалище. ФОТО, ВІДЕО

 Кіровоград: в 300 метрах від житлових будинків палає несанкціоноване сміттєзвалище. ФОТО, ВІДЕО

Мешканці мікрорайону Завадівка вже більше місяця дихають отруйним газом від палаючого сміттєзвалища. Від густої завіси їдучого диму жителі усіх без виключення вулиць району страждають найбільше вночі, адже після 37-градусної спеки вдень, це єдина можливість подихати прохолодним повітрям. Натомість отримують погане самопочуття, бронхіти, астму та алергію.  Більше того, багато людей говорять, що в їхньому районі часті випадки ракових захворювань. «Двоє моїх маленьких онуків по кілька разів на рік лягають в лікарню через те, що дихають цими отруйними випарами. У нашому мікрорайоні за три роки померло від раку семеро чоловік. Причому усі були молоді», - скаржиться жителька Завадіки під час загальних зборів щодо цієї проблеми.

Це зумовлено ще й тим, що поряд знаходиться уранова шахта, еколог якої Олександр Гаваза стверджує, що дослідження підземних вод в місці під сміттєзвалищем показали, що вода має зелений колір і вміст небезпечних для людей речовин перевищують норму в мільйони разів. А з огляду на наявність 20 млн.тон сміття та розташування самого звалища на високому рівні над землею - вірогідність потрапляння їх в річку Інгул дуже висока. Крім того, люди скаржаться, що сміттєзвалище є розсадником для гризунів, які являються рознощиками інфекційних захворювань та диких собак, які нерідко забігають в житлові квартали та в людські двори. Особливо небезпечною для людей є територія, що наближена до звалища, а відстань до найближчого будинку всього 300 метрів.

«Нам доводиться дітей до школи проводжати, адже вулицями бігають дикі собаки зі сміттєзвалища. Та й бомжі розносять усе зі смітника, поширюючи інфекції. А коли сміття горить, то взагалі не можна вийти на вулицю чи вивісити білизну», - бідкається мешканка мікрорайону.

Кричуща проблема, за словами людей, існує вже кілька десятків років і не сходить з "мертвої точки" й сьогодні. Попри численні скарги ні керівництво сміттєзвалища, ні представники міської влади, ні екологічні служби не вживають ніяких конкретних дій для усунення проблеми. Варіант з будівництвом сміттєпереробного заводу мешканці Завадівки не розглядають через сумніви в реальності такого проекту, крім того, його наближеність до житлових будинків лякає людей ще більше: «Якщо на території мікрорайону збудують сміттєпереробний завод, то дим від його роботи все одно заважатиме жителям. Може, навіть, і більше ніж коли горить сміттєзвалище».

Люди пропонують інший вихід - перенести сміттєзвалище в один з десяти недіючих кар'єрів на околиці Кіровограда.

У свою чергу, працівник управління благоустрою Кіровоградської міськради,  стверджує, що з 2009 року завадівське сміттєзвалище перебуває в оренді у ТОВ «КТП-1128». За інформацією мешканців Завадівки, це підприємство має ліцензію тільки на збір та транспортування сміття, а не на зберігання чи захоронення. До того ж, функціонування сміттєзвалища люди пов'язують з діяльністю ще однієї фірми ТОВ "РАФ-ПЛЮС", яка, за інформацією свого офіційного сайту, займається збором, вивезенням, утилізацією та захороненням твердих побутових відходів, а також збором і переробкою відходів. 

За інформацією "РК" ТОВ "РАФ-ПЛЮС" працює в Кіровограді вже сім років і успішно вигравало тендери міської ради на збір та вивезення сміття в місті. Але на сьогоднішній день, за даними власних джерел,підприємство має велику заборгованість та арештовані рахунки. За таких умов перемога в тендерах стає неможливою, тож восени минулого року в Кіровограді з'являється ще одне підприємство ТОВ "Екостайл", яке успішно й переймає переможну естафету в міських тендерах. За дивним збігом обставин, ці два підприємства мають одного й того ж директора - Анатолія Тетьорю.

Яким чином ці три підприємства здійснюють свою діяльність на землі, що належить до комунальної власності міста, редакція "РК" намагається з'ясувати в управлінні комунального господарства Кіровоградської міської ради. Про результати такоъ розвідки повідомимо пізніше.

А поки що, представник відділу благоустрою при управлінні ЖКГ Любов Павлова щодо переносу міського сміттєзвалища, говорить «…це питання не одного дня. Необхідно знайти вільну ділянку. Це вирішується на більш високому рівні».

До вирішення непростої проблеми завадівців долучився народний депутат Андрій Табалов,він наголосив, що у будь-якому випадку сміттєзвалище необхідно переносити. «Інших варіантів бути не може. Я бачу, що проблема серйозна. І думаю, що перенести звалище цілком реально. На найближчій сесії міської ради я підніму це питання перед депутатами, секретарем міськради та заступниками міського голови. Я вам обіцяю, що озвучу це питання на сесії, візьму ситуацію на контроль. Крім того, я звернуся до спеціалістів, які зможуть визначити місце для нового сміттєзвалища з урахуванням усіх санітарно-екологічних норм», - зазначив нардеп.

За інформацією прес-служби нардепа, Андрій Табалов вже направив звернення віце-премєр міністру України Володимиру Гройсману з проханням посприяти у вирішенні питання щодо перенесення міського сміттєзвалища за межі міста з дотриманням всіх екологічних та санітарних норм. Крім того, відповідні звернення направлені на ім’я генерального прокурора, Міністерство економіки, в міську раду та екологічну службу міста.

3346 6
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.