ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Ювілеї: перша українська професійна театральна трупа дебютувала «Наталкою-Полтавкою» Івана Котляревського

Ювілеї: перша українська професійна театральна трупа дебютувала «Наталкою-Полтавкою» Івана Котляревського

Цими днями виповнюється 250 років від дня народження видатного письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча Івана Котляревського (1769-1838).

"Про автора «Енеїди» та «Наталки-Полтавки» написано багато. Зрозуміло, що менше акцентувалося на його зв’язках із нашим краєм. Тим часом, коли Іван Котляревський, перебував на військовій службі 1796-1808, то деякий час у складі Сіверського полку квартирував у Новомиргороді. Як ад’ютант командира другого корпусу генерала Майєндорфа, вів тут «Журнал военных действий…». Цікаво, що навіть після смерті класика української літератури, його ім'я було невіддільне від культурного життя нашого краю. Адже, коли в 1882 році в Єлисаветграді було засновано першу українську професійну театральну трупу, то дебютувала вона саме «Наталкою-Полтавкою» Івана Котляревського. Одним з перших постановників «Енеїди» на сцені власного театру був випускник Єлисаветградського земського реального училища Микола Садовський. Коли у 1903 році в Полтаві відкривали пам'ятник Івану Котляревському, то наш край представляли Левко Мацієвич, Микола Федоровський та інші. До речі, про збір пожертвувань на згаданий пам'ятник не без гумору йдеться й у п'єсі ще одного земляка Івана Карпенка-Карого «Хазяїн». Пригадуєте слова Пузиря: «А Котляревський мені без надобності», – розповів знаний краєзнавець Володимир Босько.

Втім, на щастя, і на пам’ятник на початку ХХ століття знайшлися кошти, і вже в новому ХХІ столітті про Івана Котляревського пам’ятають, а його творчість належно шанують.

393 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.