ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Яким постав Лядівський чоловічий монастир перед очима туристів із Кропивницього. ФОТО

Яким постав Лядівський чоловічий монастир перед очима туристів із Кропивницього. ФОТО

Днями мандрівники з Кропивницького побували в Лядівському Усікновенському скельному чоловічому монастирі. Він розкинувся в місцевості неймовірної краси. Височіє на скельній терасі близько стометрової гори над Дністром, що в’ється поряд з селом Лядова Могилів-Подільського району. Тут ченці служать Господу вже понад тисячу років. Як стверджують літописи, заснував монастир славнозвісний родоначальник православного чернецтва Київської Русі преподобний Антоній Печерський. Той, хто згодом започаткував і Києво-Печерську лавру.

З відкритих джерел можна дізнатися, що наприкінці ХІХ століття для вивчення монастиря у Лядову направлявся київський професор Володимир Антонович. Йому та наступним поколінням істориків вдалося дізнатися, що минуле монастиря було дуже насичене буремними подіями. Так, у ХІІІ столітті він пережив монголо-татарське нашестя. Відіграв важливу роль в добу Богдана Хмельницького. Стверджують, що навіть послами до російського царя Олексія Михайловича гетьман обрав ігумена Лядівського монастиря Павла й трьох монахів. У вісімнадцятому столітті монастир намагалися зробити осередком католицизму, але незабаром знову повернули у власність православних. Саме тоді він перетворився ще й на один із помітних господарських центрів. Церковному приходу належало чимало земель у долині Дністра, монастир організовував знамениті Лядовські ярмарки. За радянських часів його пограбували і сплюндрували. А в 1938 році - ніби то з оборонних міркувань! – підірвали… Відродження почалося лише в часи незалежності України.

Віряни переконані, що чудодійну силу має розташоване на території Лядівського скельного монастиря старовинне Антонієве джерело, яке століттями напувало і зцілювало паломників. До речі, кропивничани на собі відчули благодійну силу цієї води,  що враз зняла з людей втому неймовірно спекотного дня. А ще земляки дуже вдячні монастирській трапезній, котра підкріпила їх сили смачними стравами.

Нині Лядівський скельний монастир перетворився на один із духовних центрів Поділля, місце релігійного паломництва та популярну туристичну локацію. Тисячолітня історія монастиря привабила й членів клубу «Мандрівник» з Кропивницького. Аби побачити його, вони піднялися кам’янистими стежками й рукотворними сходами на доволі круту гору. У свою чергу, з обителі, милувалися надзвичайно мальовничою місцевістю, чудовими краєвидами в долині Дністра, що, звиваючись блакитною стрічкою, утворює вигадливі форми рельєфу.

До речі, територія навколо монастиря – це ще й ботанічний заказник «Лядівський», багатий цінною флорою. Тут у дубово-грабових масивах, на сухих кам’янистих сонячних схилах зростають реліктові види рослин.


Фото автора

687 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.