ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Яким може бути Центр для безпритульних у Кіровограді? ФОТО

Яким може бути Центр для безпритульних у Кіровограді?  ФОТО

На свій сором Кіровоград лишається єдиним містом обласного значення, де до цього часу не відкрили притулок для безхатченків. Поки міська влада збирається з силами, аби вирішити цю проблему, щозими в обласному центрі замерзають десятки безпритульних. Протягом майже десяти останніх років, ЗМІ Кіровограда обнадійливо повідомляли, що от-от відкриється притулок і що нарешті чиновники все ж відшукали приміщення, де можна облаштувати соціально важливий заклад. Проте щоразу відкриття притулку «відфутболювалось» під різними приводами: то мешканці мікрорайону, де має працювати Центр, - проти, то проблеми з передачею приміщень, то ще щось. Останній раз проти притулку повстали батьки дітей, які вчаться у школі №29, що на Новомиколаївці. Та й не дивно, адже будівля, де мають жити безпритульні, знаходиться прямо у дворі школи і будь-які батьки будуть не раді такому сусідству. Ініціативна батьківська група навіть збирається позиватись до суду, щоб відмінити рішення виконкому міськради про відкриття притулку поблизу їхньої школи.

Разом з тим, попередні роки показують, що окрім об’єктивних причин, відкриттю Центру заважає зациклена на певних шаблонах і міфах громадська думка. Зокрема кожного разу громадськість заявляла, що не хоче по сусідству бачити людей зі смітників, які потенційно можуть бути інфікованими небезпечними хворобами, або нести загрозу через асоціальну поведінку.

«РК» у попередньому матеріалі писав про те, що згідно зі Статутом закладу, у притулку проживатимуть лише люди, які пройшли медичне обстеження і саме безхатченків зі смітників у Центрі не буде. Туди в основному поселятимуть людей, які опинились у скрутній життєвій ситуації. Але населення все одно з побоюванням ставиться до подібної перспективи. Разом з тим, у Кіровограді вже давно функціонує заклад такого типу - Кіровоградський обласний центр соціально-психологічної допомоги, що в районі Новомиколаївки. Це структура обласного значення, і розрахована всього лише на 12 людей. Тому й існує потреба у відкритті повноцінного притулку, що діяв би в місті.

Журналіст «РК» зустрівся з директором цього Центру Яною Ковальовою, аби розпитати про роботу закладу та нарешті з’ясувати, чи несе він небезпеку для оточуючих.

За її словами, Центр працює з 2004 року. Спеціалісти закладу допомагають особами, які опинились у складних життєвих ситуаціях і невзмозі з них вийти самостійно. Одночасно тут можуть проживати потягом 90 діб по шість жінок і чоловіків. Сюди звертаються люди з усієї області. Яна Миколаївна відзначила, що у їхній заклад приходять люди як за направленням соціальних служб, так і самостійно. Проте для всіх, на жаль, не вистачає місць. А тому існує черга. Скласти типовий портрет клієнта Центру складно. Як зазначила Яна Ковальова, до них приходять різні люди, і їм надається кваліфікована допомога. Це як безхатченки, так і жінки, які зазнають насилля у родині чи люди, які звільнились з місць позбавлення волі і потребують соціальної адаптації.

Перед тим, як особу поселяють до Центру, їй виписують направлення на обстеження до лікарні. Соціальний заклад працює цілодобово. Якщо людина звертається вночі, то її поселяють в ізолятор і вже зранку надають направлення на медобстеження. Також у Центрі надається одноразове харчування. З людьми, які опинились у цьому закладі працює 10 спеціалістів: психолог, соціальний педагог, медсестра, юрист, чергові адміністратори (знаходяться постійно). 

В першу чергу фахівці вивчають проблеми кожного. Для людини складається план виходу з кризи. Також працівники можуть бути посередниками у сім’ї. Наприклад, якщо у родині відбувається насилля, фахівці працюють з обома особами конфлікту. За час перебування у притулку людині відновлюються документи, підшукують варіанти працевлаштування. За перше півріччя на цілодобовому стаціонарі у Центрі пройшло реабілітацію 34 особи і 6 на денному стаціонарі.

Директор Центру розповіла, що є чимало позитивних випадків, коли люди повертались до нормального життя, знаходили роботу, налагоджували стосунки в родинах. А деякі навіть створюють свої сім’ї. Так, чоловік і жінка, які перебували на реабілітації у закладі отримали необхідну допомогу, змогли працевлаштуватись  і навіть вирішили жити разом.

З приводу недовіри населення до Центру, Яна Миколаївна повідомила, що за час роботи закладу, скарг від мешканців прилеглих будинків (Центр, до речі, знаходиться в житловому секторі) не надходило. Разом з тим, людей, які приходять в стані алкогольного сп’яніння до Центру не пускають і у той же день відраховують.

Директор закладу наголошує, що сьогодні в країні надзвичайно складна ситуація, і люди, які опинились у складних життєвих ситуаціях як ніколи потребують допомоги держави, адже напризволяще залишились зі своєю бідою.

«На жаль, зараз в країні склалась така ситуація, що до нас приїжджають люди і з інших областей. Вони не завжди безхатченки, а можуть просто прийти і отримати психологічну допомогу та утвердження, що вони на цьому світі ще комусь потрібні. Кожен у житті може зробити неправильний крок, але завжди можна зробити два кроки назад і піти правильним шляхом», - зазначила Яна Ковальова. 

Читайте також: МІФИ І ПРАВДА ПРО ЦЕНТР ДЛЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ

БІЙ МІЖ ЛОГІКОЮ І ЛЮДЯНІСТЮ: У КІРОВОГРАДІ ПРОТЕСТУВАЛИ ПРОТИ ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ ДЛЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ. ФОТО

1021 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.