ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
22.08.2019 | 09:37

Які промислові галузі на Кіровоградщині показали значну динамiку

Які промислові галузі на Кіровоградщині показали значну динамiку

Кiровоградська область – це аграрно-iндустрiальний регiон із досить сильним промисловим потенцiалом. У структурi його економiки найбiльшу частку завжди займали сiльське господарство i промисловiсть. I хоча сукупне зростання обсягiв промвиробництва областi за 2018 рiк становило всього 1,7 %, деякi галузi показали значну динамiку. Про це йдеться на сайті "Кореспондент.net".

Наприклад, фармацевтика зросла на 6,1 %, металургiя – на 8 %, виробництво харчової продукцiї, напоїв i тютюнових виробiв – на 8,7 %, а текстильна промисловiсть зросла в 2,4 разів.

Регiон не має сухопутних i морських кордонiв із iншими країнами. Але через нього проходить мiжнародна траса М-13 довжиною 254 кілометрів аж до кордону України з Молдовою. 

Одне з найбiльших у регiонi пiдприємств із iноземними iнвестицiями – Bunge Україна. Компанiя входить до складу мiжнародної корпорацiї Bunge, яка є свiтовим лiдером із постачання сої та виробництва рослинного масла.

Із 2017 року у Кiровоградськiй областi ввели в експлуатацiю завод із виробництва комбiкормiв i концентратiв «Дабл-Деккер», завод із переробки сої компанiї «Вiктор i К», комплекс зi зберiгання зерна в смт. Капiтанiвка. Крiм того, у Новоукраїнському районi будують цех із виготовлення облицювальних матерiалiв із натурального каменю потужнiстю 100 тисяч квадратних метрів на рік, а у Новомиргородському районi – будують комплекс із переробки органiчних вiдходiв у бiогаз, який згодом використовуватимуть для генерацiї електричної i теплової енергiї.

Обсяг експорту на душу населення в областi на 51 % нижче середнього по Українi показника. Валовий регiональний продукт на душу населення на 19 % нижче середнього по країнi, але зростає майже вдвiчi швидше, нiж ВВП України. Рiвень зарплат в областi на 28 % нижчий вiд середньоукраїнського.

Обласна влада не використовує бюджет розвитку для стимулювання iнвестицiй в регiон – у 2019 роцi вiн становить 0 гривень на душу населення.

Як розповiв заступник голови Кiровоградської ОДА Сергiй Коваленко, в областi дiє програма формування позитивного iнвестицiйного iмiджу регiону на 2017-2020 роки. За його словами, завдяки цiй програмi приплив iнвестицiй у 2018 роцi, в порiвняннi з 2017 роком, збiльшився на 6,3%.

Кiровоградська область має серйозний потенцiал для iнвестування в агросектор, енергетику (поклади бурого вугiлля), виробництво будiвельних матерiалiв, складальнi виробництва i машинобудування.

305 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.