ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як в одному з музеїв Кропивницького відзначили День молоді. ФОТО

Як в одному з музеїв Кропивницького відзначили День молоді. ФОТО

До дня молоді міський літературно-меморіальний музей Івана Карпенка-Карого, що в Кропивницькому, підготував віртуальну виставку «Молодь Кропивниччини у літературі».

"Вона знайомить із багатьма молодими поетами й прозаїками, котрі є активними учасниками, – а також лауреатами та дипломантами, – різноманітних літературних подій. У тому числі й першого міського фестивалю молодої поезії, присвяченого Всесвітньому дню поезії, що проводився минулого року в нашому музеї. Виставка розповідає, як любов до слова об’єднує молодь в літературні студії, клуби. Зокрема про літературну студію «Обрій» при педуніверситеті імені Володимира Винниченка, якою керує літературознавець, професор філології Григорій Клочек. А ще  літературний молодіжний клуб «Ліра» при бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка, що об’єднує старшокласників і студентів. Засідання там проводить поет Олександр Косенко. Подаємо інформацію й про те, як виховує літературну молодь найстаріше в області літоб’єднання «Степ». Не забули й про творче об’єднання «Парус», літературно-мистецький клуб «Євшан», які теж сприяють розвитку молодих талантів. У 2000 році за ініціативи Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України започатковано обласний літературний конкурс імені Валерія Гончаренка. Тож, згадуємо й молодих авторів, які перемагали в ньому у різні роки: Юрія Обжеляна, Надію Гармазій, Олега Бондаря, Тетяну Андрушко, Ірину Кримську, Максима Ускова, Василя Левицького, Миколу Балабана та інших. Розповідаємо й про представників молодої літературної зміни, котрі завдяки творчим успіхам змогли вступити до лав НСПУ, інших літературних організацій. Таким, для прикладу, був шлях Ярослави Бабич, Інни Немированої, Юлії Гладир, Олени Горобець, Оксани Буянової, – зазначила співробітниця літературно-меморіального музею  Івана Карпенка-Карого Наталія Мельниченко

На віртуальній виставці любителі красного письменства зможуть познайомитися з багатьма світлинами, на яких молодих літераторів зображено не статично, а під час їхніх виступів та творчих зустрічей, презентацій перших книжок та в ході літературних «десантів», у музеях, бібліотеках, студентських  та інших аудиторіях тощо.

Фото музею

120 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.