ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як у Кропивницькому відзняли дванадцятихвилинну екскурсію про «українського Мольєра». ФОТО

Як у Кропивницькому відзняли дванадцятихвилинну екскурсію про «українського Мольєра». ФОТО

В умовах пандемії коронавірусу стали доволі популярними відеоекскурсії музеями світу. Не є винятком і наша область. Наразі промайнула інформація під заголовком «Український Шекспір: в обласному центрі до 180-річчя Марка Кропивницького презентували відеоекскурсію». 

Звернулися до міського літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого, щоб дізнатися, як саме створювалася такого роду екскурсія.

"У рік 180-річчя від дня народження фундатора українського професійного театру Марка Кропивницького (1840-1910), ім’я котрого віднедавна носить місто на Інгулі, проводиться ціла низка заходів, присвячена уславленій особистості. Звісно, якби не пандемія, то екскурсії, присвячені цьому яскравому театральному діячеві проводилися б не лише віртуальні, а й справжні.  Втім, враховуючи ситуацію, яка склалася, очільниця управління культури і туризму міської ради Анна Назарець запропонувала підготувати саме відеоекскурсію з залученням сил і засобів місцевих телевізійників. Долучилися й артисти. Частина з них прийняла участь у зйомках в меморіальному музеї Марка Кропивницького, інша – в нашому, літературно-меморіальному імені Івана Карпенка-Карого. Говорю про ансамбль викладачів музичної школи № 3 міста Коропивницького «Мініатюра», котрі музикували на фоні зелені саду та щойно дооблагородженої садиби Тобілевичів. Звісно, ми не змогли за кілька хвилин розповісти про всі музейні скарби, пов’язані з іменем Марка Кропивницького. Показали деякі світлини, прижиттєві видання, розповіли про постановки місцевого театру, котрий носить ім’я Марка Кропивницького, про листування відомого краєзнавця й письменника Миколи Смоленчука з сином драматурга Володимиром тощо. Звісно, більш детально про все це та багато іншого бажаючі можуть дізнатися на сайті музею. Зауважу, що під час зйомок відеоекскурсії велику роботу провів увесь наш колектив, зокрема, співробітники Тетяна Ревва, Наталія Мельниченко та інші", – розповіла директорка міського літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого Лариса Хосяінова.

Глядач зверне увагу на ту обставину, що всі ті майже дванадцять хвилин, протягом яких у відеофільмі йде розповідь про Марка Кропивницького і причетність його до садиби Тобілевичів, де зараз розмістився наш літературно-меморіальний музей Івана Карпенка-Карого, у виконанні колективу «Мініатюра» звучав музичний твір  «Аве Марія» Джуліо Каччіні (1551-1618). Як на мене, то це доволі символічно. Адже, так само, як Марко Кропивницький сприяв виникненню професійного театру в Україні, так і  Джуліо Каччіні належав до гуртка музикантів і поетів, котрі сприяли виникненню опери в Італії.

Онук корифея українського театру, драматурга, режисера, письменника, композитора, співака, публіциста, громадського діяча Ігор Кропивницький в одній із статей писав: «Ще за життя його називали «українським Мольєром» і «українським Шекспіром», а його прогресивні ідеї актуальні й у наш час. Марко Лукич виплекав справжніх зірок світової сцени, а театр Кропивницького зумів стати у ряд кращих національних у Європі та здобув гучну славу. Його колектив з успіхом гастролював не лише по всій царській Росії, а також у Варшаві, Мінську, Вільнюсі, Тбілісі, Австро-Угорщині... Через усе життя проніс Марко Лукич безмежну любов до творчості Шевченка, з надзвичайною майстерністю читав його вірші й поеми. З ім’ям Кропивницького пов’язане перше прилюдне виконання присвяченої йому композитором Данилом Крижанівським пісні на слова Шевченка - «Реве та стогне Дніпр широкий», за що ледве не поплатився арештом …Вечір відбувся в Одесі у 1898 року… У час, коли більшість населення України була неписьменною і не могла читати твори Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Івана Франка та інших українських письменників, театр Кропивницького багато років був одним із головних джерел культурного відродження уярмленої нації, займаючись просвітницькою місією…».

Фото літературного музею

262 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.