ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як у Кропивницькому минув тиждень, осяяний бризками «Літературного фонтану». ФОТО

Як у Кропивницькому минув тиждень, осяяний бризками «Літературного фонтану». ФОТО

Минулий сонячний тиждень у нашому місті був осяяний бризками «Літературного фонтану». Це завітали  до нас видаництва «Фонтан казок» і «Легенда» в особі своїх провідних авторів Івана Андрусяка, Сашка Дерманського та Олега Чаклуна. До них долучилася наша землячка поетеса  Олена Горобець.  І цей літературний струмінь відживлював і дитячі, й дорослі душі.

Іван Андрусяк, автор багатьох дитячих творів, став ще й успішним видавцем, який фактично значною мірою спряв новітньому відродженню  української дитячої літератури, її широкому поширенню. Це засвідчили зустрічі у навчальних закладах нашого міста, у обласній дитячій бібліотеці імені Т. Шевченка, у нововідкритому креативному просторі «Кроп-hab». Щоразу вони були не просто багатолюдні, а сповнені непідробного дитячого інтересу,  наївних і зворушливих запитань, щирої небайдужості до сюжетів та лературних героїв.

І це дуже тішить, вочевидь, не лише авторів книг та видавців. Адже нині надзвичайно  важливо, щоб крім уміння користуватися сучасними гаджетами та технологіями, нові покоління українців не розучилися співпереживати, співчувати, захоплюватися, врешті любити цей світ. А книга тут – найперший учитель.

Крім дитячих творів «Літературний фонтан»  розсипав бризки і дорослої поезії.  До гостей на цій імпрезі додався гурт молодих поетів Кропивницького. Вечір «Поетичні стихії» вражав зухвалістю та барвистістю емоцій, гостротою метафор та порівнянь.

Трохи осібно відбулося представлення видавництва «Легенда». Воно презентувало себе незвичайною збіркою творів «Бути людиною». Вирізняється вона тим, що це не просто художні твори, а документальні розповіді про вияви людяності під час Другої світової війни. Їх відібрали на однойменному міжнародному конкурсі документального оповідання, який проводив німецький фонд «Пам’ять, відповідальність і майбутнє». 

До збірки ввійшло оповідання «Штрафники» письменника Василя Бондаря. Воно написане на основі документальної розповіді нині, на жаль, покійного художника  Віктора Луганщука. Ця історія потребує завершення акту милосердя – перепоховання  німецьких солдатів, які врятували життя його матері. Детальніше про це згодом.

На фото: Іван Андрусяк; Сашко Дерманський серед юних читачів; виступає Олег Чаклун.

Фото з фейсбука

189 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.