ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

ЯК ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ ПО-НОВОМУ

ЯК ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ ПО-НОВОМУ

Як уже повідомлялося, Кабінет міністрів України спростив процедуру оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги. Міністр соціальної політики Павло Розенко у своєму коментарі зупинився на основних моментах прийнятої Постанови, що визначає порядок надання компенсацій населенню.

ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

Відтепер призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації про доходи і витрати за спрощеними формами (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає відповідні форми для оформлення компенсацій разом із рахунками на оплату комунпослуг. Уряд скасував обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової покупки на суму понад 50 тис. грн. Субсидія надаватиметься на 12 місяців, а не лише опалювальний період як раніше. Громадянам не потрібно буде звертатися повторно до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період, оскільки надалі допомога призначатиметься автоматично.

ХТО МАЄ ПРАВО НА СУБСИДІЮ

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, зареєстрованому в житловому приміщенні, і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають родини, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов'язкового платежу. Соціальна норма житла становить 13,65 кв. м на одну людину + 35,22 кв. м на сім'ю. Соціальні норми на сім'ю з двох осіб - 62,52 кв. м житла, 130 кВт/год електроенергії на місяць і 1,6 куб. м гарячої води на одну людину.

КУДИ І ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ

Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Також документи для призначення субсидії можна надіслати до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою. У сільській місцевості прийомом заяв для призначення субсидій займаються сільські та селищні ради.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

 – Спрощена заява (за встановленою формою на 1 арк.);

– Спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 арк.).

Будь-які інші документи у заявників вимагати заборонено. Решту відомостей, необхідних для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) забезпечують організації, що надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення. Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії в органи соціального захисту населення надаватимуть Державна фіскальна служба та Пенсійний фонд.

ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Для призначення житлової субсидії братимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПРАВДИВІ ДАНІ

Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім'ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії. У разі зміни обставин, що можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у будинку осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг), - заявник зобов'язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення. Неповні або недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у квартирі чи будинку осіб, можуть стати підставою для відмови в призначенні субсидії або припиненню її надання. У такому разі заявник зобов'язаний повернути надміру виплачену суму субсидії у подвійному розмірі.

2363 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.