ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.04.2017 | 12:43

Як нардепи від Кіровоградщини голосували за Закон про «автономію лікарень»

Як нардепи від Кіровоградщини голосували за Закон про «автономію лікарень»

Сьогоднi Верховна Рада України дозволила медзакладам переходити у комунальнi некомерцiйнi пiдприємства, без права приватизацiї. За законопроект №2309а-д «Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я» проголосували 280 депутатiв. Нардепи вiд Кiровоградщини були майже одностайними у прийняттi законопроекту: 

Анатолiй Кузьменко («БПП») – вiдсутнiй

Костянтин Яринiч («БПП») –  за

Олександр Горбунов («Народний фронт») – за

Станiслав Березкiн («Вiдродження») – не голосував 

Дмитро Лiнько («Радикальна партiя») – за

Михайло Поплавський (депутатська група «Воля народу») – за

Олесь Довгий (депутатська група «Воля народу») – за. 

Згiдно iз пояснювальною запискою до законопроекту, медзакладам дозволяється добровiльно переходити комунальнi некомерцiйнi пiдприємства. Лiкарня, що стане комунальним пiдприємством, не може перейти у приватну фiрму. Зазначається, що Кабiнет Мiнiстрiв України протягом шести мiсяцiв з дня набрання чинностi цим Законом має прийняти нормативно-правовi акти, необхiднi для його реалiзацiї.

Крiм того, у законi передбачили конкурсну форму призначення на посади головлiкарiв та створення наглядових рад при закладах що надають медичну допомогу вторинного i третинного рiвня.

«Керiвники державних та комунальних закладiв охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управлiння власника закладу охорони здоров’я на конкурснiй основi шляхом укладення з ними контракту на строк вiд трьох до п’яти рокiв», - iдеться в пояснювальнiй записцi. 

Спостережнi ради мають обов’язково залучати представникiв громадськостi. До їх функцiй входитиме розгляд питань щодо дотримання прав та забезпечення безпеки пацiєнтiв, додержання вимог законодавства при здiйсненнi медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я, фiнансово-господарської дiяльностi закладу охорони здоров’я.

До складу спостережної ради закладу охорони здоров’я, крiм представникiв власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу) та вiдповiдних органiв виконавчої влади та/або органiв мiсцевого самоврядування, входять (за їхньою згодою) депутати мiсцевих рад, представники громадськостi та громадських об’єднань, дiяльнiсть яких спрямована на захист прав у сферi охорони здоров’я, органiзацiй, що здiйснюють професiйне самоврядування у сферi охорони здоров’я.

Як реалiзовуватимуться усi нововведення має роз’яснити Кабмiн, пiдготувавши вiдповiднi положення. 

Виконуюча обов’язки Мiнiстра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторiнцi у Фейсбуцi привiтала прийняття закону, вiдзначивши, що це старт до переходу на європейську модель управлiння медициною.


Інфографіка Прес-центру ініціативи «Децентралізація влади»

     
674 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.