ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як на Кіровоградщині соціальні працівники взаємодіють із ВІЛ-інфікованими

Як на Кіровоградщині соціальні працівники взаємодіють із ВІЛ-інфікованими

На Кiровоградщинi третiй рiк поспiль благодiйна органiзацiя «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» втiлює проєкт «HealthLink» «Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД» за пiдтримки агентства США з мiжнародного розвитку (USAID). 

Про результативнiсть проєкту поспілкувалися з його новою координаторкою Катериною Тимошенко.

– Катерино, ти пройшла шлях вiд соцiального працiвника проєкту Health Link до його координатора. Якi твої ТОП-5 порад із мотивацiї до обстеження людей на ВIЛ?
– У проєктi я працюю третiй рiк. Спочатку займала посаду соцiального працiвника, а з березня – координатора. Робота соцiального працiвника не така вже й проста, як звучить сам термiн  «соцiальний працiвник». Я пройшла понад десяток тренiнгiв i онлайн-навчання з мотивацiйного консультування, роботи над стигмою та дискримiнацiєю, залученням до тестування статевих партнерiв, i власне, тестування. Як пiдтвердження отримала не лише сертифiкати, а головне – знання, якi менi допомагають у роботi в соцiальнiй сферi. Iснують рiзнi пiдходи з мотивацiї людей на проходження тестування задля встановлення статусу. Все залежить вiд того, до якої соцiальної, вiкової та уразливої категорiї чи групи вони вiдносяться. До кожного – iндивiдуальний пiдхiд. У бiльшостi клiєнтiв, особливо старшого поколiння, вiдсутнi знання про ВIЛ. Тому цим людям треба придiляти бiльше часу для консультування. З власного досвiду скажу, що для мене ТОП-5 порад такi. Перша – володiти знаннями «попереджений – озброєний», друга – вмiння аналiзувати, третя – зосередженiсть, четверта – приймати рiшення i дiяти, п’ята – ставши помiчником собi – допоможи iншому.
– Чи завжди людей, у яких дiагностують ВIЛ, вдається мотивувати до лiкування та взяти пiд соцiальний супровiд?
– Менi теж не віддразу вдавалося мотивувати людину з ВIЛ-iнфекцiєю до лiкування. Я теж iнколи розчаровувалася у собi, але знаходила силу, смiливiсть i, головне, важливi слова, щоб донести їх до клiєнта. Я вдячна своїм колегам, якi працюють в благодiйнiй органiзацiї та мають великий досвiд роботи за їхні кориснi поради. Головне соцiальним працiвникам не звинувачувати себе «що я не так зробив», «я не тi слова пiдiбрав». Соцiальнi працiвники забезпечують соцiально-психологiчну  пiдтримку i супровiд, а не приймають рiшення за людей. Наше завдання – надати достовiрну iнформацiю клiєнтам. Як результат, це буде прийняте рiшення клiєнтом на користь власного здоров’я. У людей, якi живуть з ВIЛ, iснує чимало страхiв – дискримiнацiя, стигматизацiя, вiдсутнiсть знань про життя з ВIЛ, прийняття ВIЛ-позитивного статусу i розкриття статусу статевому партнеру. Тому робота соцiального працiвника та всiєї команди проєкту полягає в тому, щоб навчити людей жити з ВIЛ повноцiнно.
– Яка мiсiя проєкту i яка команда супергероїв рятує життя?
– Основною цiллю проєкту є ефективна та цiлеспрямована робота з виявлення людей, якi не знають свого ВIЛ-позитивного статусу. У нашому регiонi проєкт охоплює два заклали охорони здоров'я у мiстi Кропивницький, Кропивницький район, мiста Свiтловодськ i Новомиргород, селища мiського типу Добровеличкiвку, Вiльшанку, Новоархангельськ та Компанiївку. Тут клiєнтiв із ВIЛ-позитивним статусом беруть пiд соцiальний супровiд та вчать жити з ВIЛ-статусом так, щоб бути безпечним для суспiльства. У командi проєкту працюють шестеро соцiальних працiвникiв та семеро медичних координаторiв, якi вдосконалюють свої професiйнi якостi. Вони залучають клiєнта до тестування та постановки на диспансерний облiк, мотивують до отримання антиретровiрусної терапiї.
– У рамках проєкту лiкарнi отримували безкоштовно тести на ВIЛ. Скiльки тестiв уже передали у 2020 роцi?
– У якостi благодiйної допомоги ми забезпечуємо лiкарнi експрес-тестами з дiагностики ВIЛ-iнфекцiї. У 2020 роцi лiкарнi вже отримали 300 швидких тестiв. Цьогоріч протестувли на ВIЛ 470 осiб. У сiмнадцятеро осiб лабораторно пiдтвердили аналiзи на наявнiсть ВIЛ, шiстнадцятеро осiб уже взяли пiд соцiальний супровiд. ВIЛ-iнфекцiя – це хронiчне захворювання, яке виникає внаслiдок потрапляння в органiзм вiрусу iмунодефiциту людини, i викликає порушення роботи iмунної системи. За останнi десятилiття в лiкуваннi цього захворювання вiдбулися значнi змiни. За умов прийому антиретровiрусної терапiї ВIЛ-позитивнi жiнки можуть народжувати здорових дiтей. Тривалiсть життя людини з ВIЛ – рiвноцiнна тривалостi життя людини без ВIЛ.  Аби мати змогу донести цю iнформацiю до населення, мати можливiсть тестувати бiльшу кiлькiсть людей, треба розширювати географiю реалiзацiї проекту Health Link, залучати до спiвпрацi новi заклади охорони здоров`я, популяризувати просвiтницьку робота та проводити iнформацiйнi кампанiї.

Читайте також: Хлопець на Кіровоградщині живе й бореться з ВІЛ 

На Кіровоградщині медичні заклади отримали 855 тестів для діагностики ВІЛ

Чи фінансуватиме надалі міська влада Кропивницького соціальну профілактику правопорушників

363 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.