ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як чоловік із Кіровоградщини бореться з гепатитом та ВIЛ

Як чоловік із Кіровоградщини бореться з гепатитом та ВIЛ

Чи буду я жити завтра? Чи побачу свою дитину? Це першi запитання, якi промайнули в головi Степана, коли йому дiагностували ВIЛ-позитивний статус.

«Я подумав, що втратив все – роботу, жiнок, дитину. Я був холостяк. Мене влаштовували вiльнi стосунки без обов’язкiв. В однiєї жiнки вiд мене була дитина, ми разом проводили вихiднi. Я їм допомагав. Та в один момент менi, нiби, обрiзали крила, коли сказали про два дiагнози. А все почалося з того, що в мене з’явився дивний висип, я вiдчував сильну втому, хоча фiзично нiчого такого не робив. I ще були деякi симптоми, про якi не хочу казати. Врештi, вони змусили мене пiти у лiкарню. Гепатит С i ВIЛ – це два дiагнози, якi вибили мене iз життя. Вiдтодi, я майже жив у лiкарнi, змiнюючи стацiонарнi вiддiлення», – зауважив 40-рiчний Степан.

Каже, що потрiбен був певний час, аби вiн морально змирився з дiагнозами. I якби не допомога соцiального консультанта проєкту «HealthLink» «Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД на Кiровоградщинi», що втiлює БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» Ольги Iваненко, вiн би не викарабкався.

«Коли я познайомилася iз Степаном вiн був зневiрений. Скаржився, що втратив все, що крiм дитини у нього нiкого немає. Власне, я i почала його переконувати, що вiн потрiбен дитинi, що заради неї треба жити, що пiзнiше зустрiне справжнє кохання, адже на все свiй час. Я йому сказала: «У тебе є шанс. Бери себе в руки. Твої захворювання безпечнi, якщо їх лiкувати». Щоб допомогти Степану повiрити у себе, провели не одну консультацiю. I щоразу я бачила, як вiн стає впевненiшим, як його самопочуття покращується. Вiн почав приймати АРТ-терапiю. Уже за кiлька мiсяцiв Степана виписали з лiкарнi i вiн повнiстю змiнив своє життя», – зазначила Iваненко.

Вiдтодi минуло близько року. Степан вилiкував гепатит С. Влаштувався на роботу. Приймає АРТ-терапiю i почуває себе добре.

 «Я зрозумiв цiннiсть свого життя. На жаль, такою цiнною. Та у кожного свiй шлях. Я не чекав поки мене вiзьмуть у чергу на державну програму з лiкування гепатитiв. А поїхав за кордон на роботу, заробив кошти i купив необхiднi лiки. Почав активно пiдвищувати свiй iмунiтет, вживати вiтамiни, вести здоровий спосiб життя. Терапiя вiд ВIЛ-iнфекцiї видається безкоштовно. Я сумлiнно приймаю лiки i почуваюся набагато краще. Коли я приїжджаю iз заробiткiв, намагаюся бiльше часу проводити iз сином. Я вдячний проекту HealthLink i своєму соцiальному консультанту Ользi Iваненко, яка допомогла менi повiрити в свої сили», – наголосив Степан.

Читайте також: Хлопець із Кіровоградщини живе і бореться з ВІЛ 

Другий шанс: як у Кропивницькому колишній ув'язнений бореться з туберкульозом

На Кіровоградщині медичнi заклади отримали 855 тестiв для дiагностики ВIЛ 

463 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.