ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
26.03.2019 | 11:00

Я лишусь для вас піснею: у літмузеї Кропивницького вшанували пам’ять Миколи Левандовського

Я лишусь для вас піснею: у літмузеї Кропивницького вшанували пам’ять Миколи Левандовського

Перший день народження без заслуженого працівника культури України, журналіста і літератора, автора двох книг, одна з яких висувалася на премію імені Євгена Маланюка, гумориста, мисливця й рибалки Миколи Левандовського перетворився в літмузеї І.К. Карпенка-Карого на день пам’яті «Я лишусь для вас піснею…». 

Чимало друзів прийшли й принесли в дар музею цікаві майбутні експонати про його житя і творчісь: фото, листівки, вітання, на які він не скупився добрим людям. Виступали ті, хто добре знав його, працював і писав, полював і рибалив, з теплими, часто поетичними спогадами. Це колеги на ниві культури: Віра Махоріна ,Світлана і Петро Чорноморченки, керівник ТО «Парус», членом якого Микола Левандовський став у останні роки життя, – Олена Надутенко,  видавець і меценат першої книги Миколи Євгеновича «Життя – польоту відчуття» Віктор Лисенко, поети й мисливці: Наталія Бідненко, Микола Голованов, Анатолій Чечель, Олексій Стеценко, Михайло Теніченко і Тетяна Маркова. Поет і почесний член Українського товариства мисливців та рибалок Олександр Антоненко (він же – співведучий заходу) видав у Новоукраїнці до цієї дати рибальсько-мисливський часопис, де є твори, присвячені Миколі Левандовському.

Урочисто і хвилююче прозвучав голос диктора у запису та уривок з радіоінтерв’ю, який закінчився хвилиною мовчання.

Ведуча заходу науковець музею Антоніна Корінь прочитала зі своїх книг вірші-присвяти чудовій людині, а також уривки з віршованого епістолярію: Микола Левандовський любив листуватися жартівливими опусами.Звучали пісні на його вірші у виконанні Андрія Шульги. Композитор Анатолій Чечель подарував присутнім записи пісень дуету «Тембр» (Валентина Виноградська і Неля Черняєва), який дуже любив Микола Євгенович.Відому пісню «Есть только миг» подарував присутнім очільник болгарської общини Сергій Осадчий, долучивши свої спогади про світлу людину.

На пам’ять про Левандовського-гумориста на веселій сторінці «Первой городской газеты» «Кропивницько-міжнародний шарварок» відкриється куточок веселих творів із фондів літмузею, який започаткує вірш пана Миколи «Советы, так сказать, поэтам…»

555 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.