ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Ігор Смичек: Я плакав, коли почув про перейменування міста

Ігор Смичек: Я плакав, коли почув про перейменування міста

Один із перших ініціаторів перейменування Кіровограда в Кропивницький був художник Ігор Смичек. Він неодноразово публікував статті і доводив, що наше місто має носити ім’я великого драматурга Марка Лукича. Незважаючи на всі суперечки, прес-конференції, дискусії Ігор Смичек залишався непохитним: Кіровоград має бути перейменованим на Кропивницький. Мало хто вірив, що його почують, але, можна так сказати, диво сталося. І як повідомляв РК, вчора Верховна Рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький. З якими емоціями пережив цю новину Ігор Смичек РК розпитав у художника.

«Я вчора заплакав. Адже мало хто сприймав та вірив, що наше місто перейменують в Кропивницький. Адже це патріотична, українська назва, яка підлягає усім законам топоніміки, етнографії, історії культури, передає  спадок народу та міста. Кропивницький наш земляк, людина, яка заявила, що ми не народ, а нація. Так само як Шекспір створив театральне обличчя в Англії. Ім’я Кропивницького я сміливо ставлю поруч із Тарасом Шевченком, Іваном Франком, Лесею Українкою, адже вони розбудували українську націю. Український історик, археолог, етнограф,фольклорист, письменник Дмитро Яворницький зазначав, що історія, археологія навряд чи могла зробити більше для популярності української культури, як зробив Кропивницький. Варто зазначити, що великий драматург творив у часи, коли заборонялася українська мова, культура, більше того, українців називали малоросами. Його переконували, що українською мовою ніхто ставити вистави не буде. А після створення першого професійного театру та гастролів трупи в Москві та Санкт-Петербурзі, які пройшли з великим фурором, сам російський імператор Олександр ІІІ запрошував Кропивницького до створення саме російського театру. Але він відмовився від срібла, злата і слави. І хіба можна говорити, що він не патріот чи не достойний, аби наше місто носила його ім’я?», - зазначив Смичек.

І додав, що кіровоградська влада не подбала про відзначення ювілею з дня народження відомого земляка минулого року. «Не було ні бігбордів, ні виступів під час заходів у музеї та театрі, влада усунулася від визнання відомих земляків. Адже вже років 50 представники влади були націлені на перейменування міста в Єлисаветград. На це направлені навіть герби міста та області, значна кількість назв кав’ярень, готелів також тягнуться до російської імперії», - підкреслив художник.

За словами Ігоря Смичека, перейменування змінить ауру міста, оскільки ім’я Кропивницького – це світовий бренд. «У Канаді, Австралії, Аргентині, Росії знають видатного актора й драматурга. Для нашого міста відкриються туристичні шляхи. Ми маємо музеї на Хуторі Надія родини Тобілевичів. Але в Кропивницькому досі немає вулиці Садовського, хоча інститут Карпенка-Карого один з найвідоміших в країні. Самі земляки не шанують свою культуру, яка відома на весь світ», - підкреслив митець.

Пропозицію щодо ж до перенесення святкування міста на день народження Марка Кропивницького, Смичек цілком підтримує.

1150 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.