ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Хворий на туберкульоз чоловік iз Кропивницького продовжує боротися за життя

Хворий на туберкульоз чоловік iз Кропивницького продовжує боротися за життя

35-рiчний Олександр iз Кропивницького напередоднi нового року дізнався про свiй дiагноз – туберкульоз. Чоловік не припускає, де мiг iнфiкуватися, але пам’ятає, як усе розвивалося.

"На моїх очах помер брат. Вiн був наркозалежний. Я прийшов додому, бачу вiн лежить i дивиться телевiзор, я до нього розмовляю, а вiн мовчить. Тодi пiдходжу, а вiн кам’яний. Я довго кричав, гупав кулаками по пiдлозi. Менi нiколи не було так боляче i погано, як тодi. У мене свiт поплив перед очима. I вiдтодi я сильно запив, що iнколи i зараз не можу зупинитися", – наголосив Олександр.

З того моменту життя чоловiка дуже змiнилося, адже вiн весь час проводив у "поганiй" компанiї. Його iмунiтет погiршав, вiн часто почав вхоплювати вiруснi захворювання, особливо восени.

"В Олександра була висока температура, сильна слабкiсть. Його госпiталiзувала швидка медична допомога. Обстежили, виявили туберкульоз. Вiдтодi вiн шiсть мiсяцiв проходив iнтенсивну фазу лiкування туберкульозу в протитуберкульозному диспансерi. Потiм переадресували до мене на медико-соцiально-психологiчний супровiд. Я йому щодня приносив препарати. Потiм його виписали на амбулаторне лiкування. Я запропонував Олександру зробити групу iнвалiдностi, проте, як виявилося, у його паспортi не вклеєне фото. Грошей у чоловiка не було, вiн не користувався маршрутками, завжди ходив пiшки. Менi стало його шкода, адже пiд час соцiального супроводу, я бачив його бажання одужати, тому я заплатив за переоформлення паспорта. Наступний етап – ми кiлька мiсяцiв чекали, щоб звiльнилося мiсце у сiмейного лiкаря для пiдписання декларацiї. I лише пiсля цього ми змогли оформити групу iнвалiдностi для Олександра", – зауважив соцiальний працiвник проєкту "100 вiдсоткiв життя та якiсних послуг на Кiровоградщинi" Максим Горюнов.

Нині Олександр продовжує лiкування туберкульозу. Коли у нього виникали супутнi захворювання, соцiальний працiвник Максим Горюнов звертався за благодiйною допомогою через мобiльний додаток Onelmpact до партнерської органiзацiї "TBpeopleUkraine". Так удалося забезпечити хворого на туберкульоз вiтамiнами та гепатопротекторами. Олександр повторює, що буде лiкуватися, щоб не здатися у боротьбi iз захворюванням.

Читайте також: Зiбрали фрукти та овочi: у Кропивницькому провели акцiю на пiдтримку хворих на туберкульоз дiтей 

564 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.