ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Художники авангарду й мистецтво вишивки: у Кропивницькому розповіли про живопис голкою

Художники авангарду й мистецтво вишивки: у Кропивницькому розповіли про живопис голкою

У рамках чергового міжнародного фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського», у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, відбулася презентація каталогу Тетяни Кара-Васильєвої і Георгія Коваленка «Живопис голкою. Художники авангарду й мистецтво вишивки».

Модерували мистецьку акцію очільниця відділу Світлана Ушакова, музикознавець Олександр Полячок і педагогиня Лариса Гарбузенко.

Увагу присутніх звернули на взаємовплив творчості художниці Наталії Давидової (1875-1933), відомої майстрині художньої вишивки та організаторки художньої артілі у Вербівці, музики Кароля Шимановського (1882-1937) та творів професійних українських художників-авангардистів Олександри Екстер, Казимира Малевича, Любові Попової, Ніни Генке та Євгенії Прибильської.

Йшлося також про маловідомі грані творчих взаємин Кароля Шимановського й Наталії Давидової, якій він присвятив свою Другу фортепіанну сонату. Кілька років поспіль композитор з Єлисаветграда щоліта їздив до родинного маєтку в Тимошівці неподалік від Вербівки (наразі Кам’янський район на Черкащині), де проживала мисткиня.

Там, до речі, днями побували й учасники цьогорічного фестивалю.

Під час заходу звучала камерна музика у виконання Олександра та Марії Полячків. Присутні музейники, народні майстрині, бібліотекарі, літератори та журналісти мали нагоду переглянути виставки книг, присвячених поєднанню супрематизму, живопису голкою та музики Кароля Шимановського, а також сучасні мініатюрні вишивки Лариси Гарбузенко та її учнів.

Додамо, що фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського», який проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, триватиме до 11 жовтня.

Фото автора

509 0
НОВИНИ



Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.