ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
10.09.2019 | 11:46

Хто із нардепів від Кіровоградщини не голосував за законопроект щодо iмпiчменту президента України

Хто із нардепів від Кіровоградщини не голосував за законопроект щодо iмпiчменту президента України

Сьогоднi, 10 вересня, народнi депутати 9-ого скликання пiд час засiдання Верховної Ради проголосували за президентський законопроект щодо процедури iмпiчменту.

"За" проголосували 245 обранців.

Серед них – i мажоритарники вiд Кiровоградщини зi "Слуги народу" – Олександр Дануца, Iгор Мудрiй, Юрiй Кузбит, Олег Воронько. Позафракцiйний Олесь Довгий не голосував.

Загалом "проти" проголосували 82 нардепи, утрималися – 36, не голосували – 45.

Довідково: за прийнятим законом парламент зможе розпочати процедуру імпічменту у разi вчинення президентом державної зради або iншого злочину. Пiдставою для iнiцiювання є письмове подання, пiдписане бiльшiстю депутатiв вiд конституцiйного складу (мiнiмум 226 чоловік). У разi пiдтримки цього Верховна Рада створює спецiальну тимчасову слiдчу комiсiю (ТСК).

До складу цiєї комісії входять нардепи, спецiальний прокурор i спецiальнi слiдчi. Також у законопроектi мiститься низка вимог до спецiального прокурора та слiдчих, якi будуть призначенi у вiдповiднiй ТСК. Саме комiсiя має право розслiдувати можливе вчинення злочину президентом та готує вiдповiднi висновки.

Свої висновки комiсiя надає на розгляд головi парламенту, а вiн вже зачитує їх на засiданнi Ради. Пiсля цього депутати можуть ухвалити рiшення про заслуховання висновкiв, позицiї президента та свiдкiв у разi потреби.

Наприкiнцi усiх процедур Рада ухвалює постанову про звинувачення президента України. Її ухвалюють таємним голосуванням шляхом подавання бюлетенiв. У разi ухвалення цiєї постанови її передають на розгляд Конституцiйному суду та Верховному суду.

486 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.