ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
02.03.2020 | 17:36

Хлопець із Кіровоградщини живе і бореться з ВІЛ

Хлопець із Кіровоградщини живе і бореться з ВІЛ

Оксана i Максим зустрiчалися два мiсяцi. У них тiльки розпочинався букетно-солодкий перiод, коли хлопець дiзнався, що вiн ВIЛ-iнфiкований. 

"Менi стало зле. Я пiшов у лiкарню. Мене поклали у стацiонарне вiддiлення. Пiд час обстеження, виявили, що ВIЛ. Усе статося настiльки швидко, що я довго не мiг прийти у себе вiд почутого", – зауважив Максим.

Хлопцю 23 роки. Вихований, вiдповiдальний, грамотний, із вищою освiтою, веде здоровий спосiб життя, працює. Змиритися з дiагнозом не мiг. Медичнi працiвники Свiтловодської лiкарнi порадили допомогу соцiальної консультантки проєкту "HealthLink" "Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД на Кiровоградщинi" БО "100 вiдсоткiв життя. Кропивницький" Ольги Iваненко. Тодi вiн не знав, чи вона йому допоможе, але погодився. Треба було з кимось поспiлкуватися.

"За симптомами, iз ВIЛ-iнфекцiєю Максим живе мiнiмум п’ять рокiв. Коли вiн дiзнався про ВIЛ, – був у тяжкому шоцi. Такого хвилювання я ще не бачила. Руки трусилися, не мiг зiбрати думки докупи. Я його заспокоїла, а потiм Максим сказав, що у нього є кохана дiвчина, яку вiн не хоче втрачати. Тому йому страшно", – пригадує перше знайомство з хлопцем Ольга.

Максиму важко давалося це рiшення. Понад усе на той момент вiн потребував спiлкування iз коханою. У них ще не було інтимних стосункiв, тому вiн був впевнений, що дівчина здорова.

"I нарештi я наважився. Вирiшив так: якщо Оксана – моя людина, вона мене зрозумiє. Ми сидiли на кухнi, пили каву. Я взяв її за руку i сказав: "У мене ВIЛ". Оксана розхвилювалася, не знала, що менi сказати. Тодi я попросив Оксану зустрiтися з Ольгою, яка розповiла менi багато нової iнформацiї про ВIЛ", – зазначив Максим.

Оксана погодилася на зустріч із Ольгою.

"Спочатку дiвчина сказала, що їй треба переосмислити всю ситуацiю. I потiм ми з нею зустрiлися. Їхнi стосунки тiльки зароджувалися, тож вона могла залишити Максима, але мiж ними уже спалахнув вогник кохання. На той момент я надавала психологiчну пiдтримку не стiльки Максиму, скiльки Оксанi. Я їй пояснила все доступно, вiдверто. Дiвчина ствила менi багато запитань, на якi я вiдповiла. I вона зрозумiла, що ВIЛ – не вирок", – прокоментувала Ольга.

Пiсля цiєї бесiди, дiвчина бiльше не вагалася, що їхнiм почуттям i майбутньому може щось загрожувати. Є лiкування АРТ-терапiя – i це головне. Оксана не залишила хлопця, а стала його пiдтримкою, опорою. У їхнiх стосунках вiдтодi була лише довiра i взаєморозумiння. Нині молодята готуються до весiлля.

Вiкторiя Семененко

652 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.