ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Хліб наш насущний: дещо про ринок землі

Хліб наш насущний: дещо про ринок землі

«У 2019 році людство використало умовний запас відновлюваних природних ресурсів, які можуть відновитися протягом року, і з 29 липня живе в екологічний кредит. Для забезпечення потреб у природних ресурсах нам потрібно уже 1,75 планети Земля, відзначають екологи. В різних країнах споживання відновлюваних ресурсів на душу населення суттєво відрізняється. Коли б усі споживали їх, як мешканці Німеччини, то людству потрібно було б уже три Землі, а коли б, як американці, - то п’ять…». Ця інформація, опублікована днями, пройшла непоміченою практично усіма, хто щось читає чи дивиться телевізор. Переконаний, у тому числі й тими, хто робить політичну та економічну погоду в Україні. Нікого не потрясла. І не тільки в Україні: ми всі разом, великою всесвітньою сім’єю продовжуємо спокійно  пиляти сук, на якому сидимо.

Вода, повітря, грунти… Вперше я жахнувся майбутнього людства, коли прочитав років зо двадцять тому, що на Землі внаслідок  діяльності людини згорає кисню більше, ніж його виробляють легені планети. А ми по тих легенях – сокирою, ба, вже й не сокирою. а бензопилкою – хто більше. Протягом останніх 50-ти років нами знищено третину лісів на обох півкулях. В Україні підприємливі люди вже починають продавати чисте повітря в балонах. А воду ми п’ємо бутильовану. Бо майже половину прісної води споживає промисловість, а решту та ж промисловість отруює. Відповідно і з грунтами, площа яких скорочується як  шагренева шкіра – щорічно планета втрачає 3 мільйони гектарів родючих площ. За підрахунками вчених, якщо ситуація не зміниться, то за 120-150 років на Землі буде повністю зруйновано родючий шар. Це при тому, що половина людства живе  на територіях, де ніколи не було й не може бути сільськогосподарського виробництва, понад сто держав світу продовольство купують.

Я спеціально виділив жирним шрифтом слово «грунти». Бо саме про них вестиму мову далі – з нагоди наміру команди президента скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі та запустити ринок сільгоспземель в Україні вже до кінця 2019 року.

«У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити цього року, то буде досить складно», - говорить заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук. За його словами, наразі Офіс проводить переговори зі Світовим банком щодо моделі відкриття ринку сільгоспземель в Україні: «Ми шукаємо найменш болючу та найбільш ефективну модель», – запевняє Гончарук.

Поспішає молода команда. Я абсолютно не проти продажу землі, більше того – ЗА. Ніскільки не сумніваюсь у досвідченості Світового банку. Разом із тим розумію, що за півроку неможливо підготувати необхідну законодавчу базу, створити всі умови, щоб на цьому ринку господарював саме український сільгоспвиробник, щоб благословенна Богом українська земля не опинилася в руках кількох латифундистів, а ще, не доведи Господи, закордонних власників. Бо ласих до неї знайдеться багато, зокрема й досить ефективних гравців на політичній карті світу. Пригадуєте у Карпенка- Карого: «Їдеш день.Чия земля? Калитчина! Їдеш два. Чия земля? Калитчина! Їдеш три. Чия земля? Калитчина!..». Тож щоб не вийшло так: «Чия земля? Халит Ч Ина! Се се». Тобто, вибачайте. Чи ще чиясь. Поспішність, з якою представники нової влади збираються відкрити ринок землі (а Гончарук є реальною кандидатурою на посаду прем’єр-міністра) стане авантюрою, котра може обернутися злочином проти України масштабів колективізації. Якщо не більшим.

Американський сенатор Джон Маккейн говорив: «Я думаю, що вода і земля стануть питанням номер один у двадцять першому столітті». З цього й треба виходити очільникам України, приймаючи доленосні рішення. В Україні зосереджено 9 відсотків світових чорноземів (за деякими підрахунками –  25, усе залежить від того, які грунти відносять до чорноземів). І 30 відсотків – європейських. При цьому, завдяки своїй структурі вони найродючіші в світі, кращі, зокрема, й за свої аналоги в Росії, Казахстані, Канаді. Вони без підживлення здатні забезпечувати гарні врожаї протягом п’ятдесяти років. А це означає, що їм достатньо й добрив органічних, отже Україна може стати найбільшим виробником екологічно чистих продуктів харчування. Загалом же, завдяки своїм чорноземам, за умови досягнення європейського рівня ведення сільського господарства та переробної промисловості, наша країна здатна прогодувати шосту частину населення планети. Це підрахунки серйозних учених. Для України її чорноземи – що нафта для Саудівської Аравії.  З тією різницею, що нафта зрештою вичерпується, а чорноземи вічні.

Нам не треба буде й далі нівечити землю металургійною промисловістю, отруювати повітря й воду хімічним виробництвом – все, що потрібно,  ми купуватимемо за свій хліб. Самі ж розвиватимемо IT-технології, бо хто володіє інформацією, той володіє ситуацією (не важливо, хто сказав – Уїнстон Черчилль чи Натан Ротшильд, головне, що це правда). І розбудовуватимемо потужний військово-промисловий комплекс на основі найперспективніших досягнень науки та технологічних новацій. Бо на українську землю ніколи не переведуться охочі: розпадеться Росія – знайдуться інші.

Потрібно всього-на-всього кілька десятиліть, щоб стати заможними, сильними і справді незалежними. Тобто багатими у найгуманнішому розумінні цього слова. І тоді вже не нас стосуватиметься прислів’я: «Дурний, бо бідний, бідний, бо дурний».

833 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.