ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Голова федерації Артем Ільєнко: Дзюдо – це більше, ніж спорт

Голова федерації Артем Ільєнко: Дзюдо – це більше, ніж спорт

Чемпіонат України з дзюдо серед ветеранів, що пройшов у Дніпрі 30-31 березня, приніс нашій збірній команді 15 нагород. Такі досягнення кропивницьких спортсменів можна впевнено назвати вдалим дебютом та сміливою заявкою на подальші змагання.

Команда обласного центру на чемпіонаті була  представлена 18 спортсменами: 15 чоловіками та 3 жінками. Про підготовку до змагань, перші кроки команди ветеранів та плани на майбутні звершення кропивницьких дзюдоїстів РК поцікавився у голови федерації дзюдо Кропивницького Артема Ільєнка.

– Артеме, чим найбільше запам’яталися вам останні змагання?

– Чемпіонат України з дзюдо зібрав у Дніпрі 270 спортсменів, серед яких були навіть призери світових та європейских чемпіонатів. Для нашої команди участь у таких серйозних змаганнях була своєрідним дебютом. Формування складу команди розпочалося ще наприкінці жовтня минулого року і тривало близько двох місяців. Цього разу боротьба за лідерство була досить яскравою та динамічною, проте це не завадило нам здобути 15 призових місць, що в результаті принесли нам бронзу в загальнокомандному рейтингу.

Особливої уваги та подяки заслуговують наші дівчата: Людмила Супруненко та Світалана Поліщук. Усі поєдинки, у які вони вступали, тривали менше хвилини, що дозволяло перемогати не лише швидко, а й красиво.

Хочу також відмітити і нашого чемпіона у вазі до 66 кг, Рустама Рахманкулова. Цей спортсмен вражає силою волі та характеру. Складно навіть уявити, що напередодні змагать Рустам сильно травмувався, а фінальну схватку провів у прямому сенсі на одній нозі. Проте, травмування не завадило йому перемогти суперника та отримати такий бажаний чемпіонський титул.

Роман Зієров – ще один спортсмен, котрому жодні труднощі при підготовці до змагань не завадили вибороти 3 місце.

І, звичайно ж, не можу не відмітити нашого чемпіона Валерія Ханцевича, який у 71 рік не лише підтверджує своє чемпіонство, отримавши перемогу у двох поєдинках, а й тренує дітей. На змаганнях Валерій, крім золотої медалі, отримав ще й призовий Кубок за вік, досвід та професіоналізм.


– Чому тема ветеранів спорту є для вас такою близькою?

– Вперше на дзюдо мене привів батько.  З 8 до 17 років я займався цим видом спорту професійно: брав участь у чемпіонатах міста і області, проте жодних високих досягнень на той період часу не було. Повернувся у спорт, коли мені виповнилося 28 років: захотілося знову відчути той неповторний момент адреналіну та неймовірного запалу, що пронизує все тіло. 2014 року брав участь у змаганнях, що проходили у Празі, але програв. Попри поразку, саме цей поєдинок наштовхнув мене на важливу істину: вигравати чемпіонати Європи та світу реально, варто лише вірити у власні сили та впевнено йти до наміченої цілі. Із цього часу я став активніше тренуватись та присвячувати спорту весь вільний час. Результат таких тренувань не змусив довго на себе чекати і вже 2015 року на чемпіонаті Європи в Угорщині я виборов срібло. Після цих змагань були турніри у Голландії (3 місце), участь на чемпіонаті Європи у Хорватії та чемпіонаті світу (США), чемпіонат Європи 2017 року у Хорватії, у м. Загреб (3 місце). 2017 року на  чемпіонаті світу в Італії отримав травму, нині працюю над своїм відновленням.
Річ у тім, що дитина дивиться на заняття спортом зовсім іншими очима, адже до спортивних секцій нас приводять батьки, нерідко змушуючи займатися та виконувати настанови тренера. У ветеранському спорті все інакше: ветерани приходять до залу усвідомлено, їм не потрібна додаткова мотивація. У цьому виді спорту досягнення залежать лише від внутрішнього запалу та бажання. Я розвиваю дзюдо серед ветеранів, тому що бачу величезний потенціал у наших спортсменах. Ще зовсім недавно про кропивницьку команду зовсім нічого не знали, а успішний дебют на чемпіонаті України з дзюдо серед ветеранів приніс 3-тє загальнокомандне місце, закріпивши віру у себе та власні сили.

Чому обрали саме такий вид діяльності?

– Що таке дзюдо? Спорт? Ні, це – більше, ніж спорт, і всі дзюдоїсти це знають. Люди, які займаються дзюдо розуміють свою діяльність як спосіб життя, свого роду наркотик, від якого неможливо відмовитись. Є чимало життєвих історій, коли спортсмени, покидаючи заняття дзюдо на тривалий період, продовжували моніторити відео в інтернеті, результати найрізноманітніших змагань, які пов’язані з цим спортом.  Якщо ви займались дзюдо і перебуваєте у затяжній паузі, – мерщій діставайте своє кімоно з шафи і хутко на тренування!

– Як посада голови федерації дзюдо допомогла втілити у життя проекти розвитку цього виду спорту?

– Мене ніхто не призначав на цю посаду, це моя власна ініціатива. Створити федерацію для розвитку і підтримки дзюдо в нашому регіоні ми вирішили разом із моїми однодумцями.

– Як вивести регіональне дзюдо на більш масштабний рівень?

– Наша громадська організація «Федерація боротьби дзюдо м. Кропивницький» активно працює над розвитком дитячого та юніорського дзюдо в обласному центрі. Перед Новим роком, наприклад, наша команда забезпечила шість спортзалів усім необхідним інвентарем, який допоможе майбутнім спортсменам активно розвивати свої бійцівські навички. Ми допомагаємо оплачувати поїздки на змагання, які відбуваються за кордоном (наприклад, в Італії), проводимо змагання для дітей під егідою федерації, влаштовуємо турніри, один із таких називається Всеукраїнський командний турнір «Кубок федерації дзюдо м. Кропивницького». Серед постійних завдань федерації – влаштовувати майстер-класи для поліпшення якості боротьби наших дзюдоїстів. Подібні заняття проводять найдосвідченіші тренери. Федерація ввела систему мотивації для тренерів та спорстменів, що дозволяє отримувати матеріальну винагороду за свої здобутки. Як результат, очікуємо поліпшення роботи, навчання, рівня наших дзюдоїстів, досягнення ними ще більших висот, що неодмінно виведе дзюдо на більш високий рівень.

– Які плани на майбутнє у команди ветеранів?

– Плануємо виїзд збірної на європейський турнір, поки що займаємося підбором списку змагань, готуємося до ігор ім. М. Бакі, які відбудуться наприкінці року. Також на сьогодні ми все ще продовжуємо формування команди і запрошуємо усіх, хто раніше займався спортом, професіоналів і аматорів, продовжити своє «спортдовголіття».

– Чим мотивуєтесь на нові звершення?

– Ми переглядаємо велику кількість мотиваційних роликів. Хоча, насправді, все набагато простіше. Для того, щоб надихнутись, варто озирнутись навколо себе, адже кожна людина – історія, яка може за секунду надихнути на звершення. Життєва історія ніколи не зрівняється ні з одним професійно поставленим роликом.

– Чого бажаєте команді ветеранів-переможців у майбутньому?

– Головне – без травм. І, звичайно ж, гарної гідної боротьби та яскравих перемог!  

Фото зі сторінки Артема Ільєнка у Фейсбук.

1311 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.