ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Фундатор музейної справи: у Кропивницькому відкрили тематичну виставку. ФОТО

Фундатор музейної справи: у Кропивницькому відкрили тематичну виставку. ФОТО

У Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку «Фундатор музейної справи», присвячену 165-річчю від дня народження краєзнавця, історика, музейника, педагога, археолога, етнолога та фольклориста Володимира Ястребова (1855-1899).

"Мета заходу –  вшанування пам’яті визначного вченого, сприяння популяризації музейної діяльності в області в цілому, активізації краєзнавчих досліджень зокрема. Виставка є спробою висвітлити роль Володимира Ястребова при створенні осередку музейного життя в Єлисаветградському земському реальному училищі, що започаткувало музейний рух у нашому краї, і, врешті-решт, призвело до створення Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, – наголосила завідувачка відділу історії Валентина Пархомчук.  

З вітальним словом до гостей заходу – журналістів, лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова різних років, бібліотекарів, музейників, учених та вчилелів – звернувся заступник директора музею Павло Рибалко.

Старша наукова співробітниця Алла Забабуріна докладно ознайомила присутніх з матеріалами виставки, де представлено прижиттєві праці Володимира Ястребова та публікації про нього, предмети археології та етнографії з фондів музею, портрети вченого тощо.

Фото автора

236 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.