ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

«Фотолітопис Василя Ковпака» як добра справа галереї «Єлисаветград»

«Фотолітопис Василя Ковпака» як  добра справа галереї «Єлисаветград»

Не буду вкотре  переказувати, як галерея «Єлисаветград» в особі її власника Миколи Цуканова рятувала безцінний фотоархів Василя Ковпака, легендарної для нашого міста людини, фотокореспондента обласних газет «Кіровоградська правда» і «Молодий комунар», організатора і першого керівника об’єднання фотохудожників, а для багатьох із тих, хто нині продовжує «зупиняти миті» нашого життя, просто ВЧИТЕЛЯ. 

На сьогодні зусиллями Миколи Миколайовича і його команди відцифровано понад 10 тисяч знімків, встановлено меморіальну дошку на будинку, де жив Василь Ксенофонтович (це там, де ще недавно існувало знамените серед культурної еліти кафе «Богема», в просторіччі «кавасакі») і ось нарешті в улюбленій галереї презентація збірки «Фотолітопис Василя Ковпака». Як завжди у виставковому залі галереї – маса народу. Згодом Микола Миколайович зазначить, що «навіть не чекав!» Ой, пане галерист, схоже, вибачаюся, на кокетство! Чого там не чекати?!

На презентації значна кількість книг була роздарована журналістам,фотокореспондентам, архіву, бібліотекам,музейним представникам і навіть героям знімків Василя Ковпака, зокрема народній артистці України Антоніні Червінській. Спогадом про той чи не найперший знімок у великій пресі артистка й поділилася. До речі, Василь Ковпак таки насправді був літописцем знакових подій міста і області від будівництва молодого міста на березі рукотворного моря до виставок квітів і яблук в обласному центрі. Серед могутнього доробку фотолітописця значне місце належить фотографіям знакового для нашого краю та і всієї України ансамблю танцю «Ятрань». Окремий розділ збірки під назвою «Магія танцю» присвячений саме фото «ятраньських миттєвостей». Тоня Червінська, отримавши дарунок з рук Цуканова, сидячи поряд, гортала сторінки «Фотолітопису» і звернула мою увагу на черговий «ятраньський знімок»: запаморочливий стрибок соліста. Це ж треба так зняти! Який ракурс! –зачарувалася я. і вже вдома, розглядаючи подаровану мені книгу, прочитала підпис під знімком і «ахнула». Та це ж Коротков! О мама міа!

Таким я свого друга мабуть і не бачила, оскільки наші творчі контакти стосуються раннього періоду «Проліска». Між іншим, Вася Ковпак фотографував і «Пролісок». Кілька знімків є і в цій книзі. Ілюстрував він такими знімками і мій матеріал для журналу «Огоньок». На жаль, матеріал не побачив світ, оскільки Віталій Коротич пішов з «Огонька», а це було його особисте замовлення. Згинули і майстерні знімки Василя Ксенофонтовича. Ну це я пригадала між іншим. А сказати хочеться таке, щоб там не вигадували, щоб не говорили, а то був прекрасний час для нашого міста. Час сподівань і звершень! Сподівання –в душах і в нашій вірі, а звершення в об’єктиві прекрасного майстра. 

Спасибі Василю Ксенофонтовичу, спасибі, галерея «Єлисаветград».


509 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.