ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Федір Сарана повернувся до рідної школи

Федір Сарана повернувся до рідної школи

Один з ініціаторів і провідний автор  славнозвісного видання «Щевченківський словник», лауреат Шевченківської премії, літературознавець, бібліофіл та дослідник літератури Федір Сарана народився та виріс  у селі Йосипівці  Новомиргородського району, на мальовничих берегах річки Гептурки. Після його смерті у середині 90-их він лишався дещо призабутим у рідному краї.  Але директор Йосипівської школи Тетяна Горобець, за порадою завідуючої музеєм історії педагогіки інституту післядипломної педагогічної освіти Лариси Гайди, звернулася до громади села, до депутатів сільської ради з пропозицією увічнити пам’ять про відомого земляка у меморіальній дошці на приміщенні школи, яку він свого часу закінчив.

26 вересня, у день, коли Федору Кузьмовичу виповнилося б 95, її урочисто відкрили. Голова сілської ради Валентина Снісаренко зазначила, що сільська громада має пам’ятати своїх видатних земляків, які служитимуть орієнтиром і прикладомм для наступних поколінь. Голова районної ради Сергій Совенко заявив, що ініціюватиме видання про відомих людей району.

Багато своїх книг з дарчими написами видатний земляк (а його  наукова спадщина становить понад 260 назв)  подарував рідній школі та Йосипівській сільській бібліотеці. Бібліотекарі Тетяна Дорошенко та Оксана Криштопа систематизували їх у тематичні виставки, які  представили гостям заходу. Розповідає директор Тетяна Горобець:

-- У нашій школі діє цілий музейний комплекс: історії школи, історії села, народознавства «Берегиня» та  експозиція, присвячена Федору Сарані.  У її підготовці нам дуже допомогла донькою вченого Тетяна Коровіна, яка разом із сестрами Наталею та Людмилою завітали на відкриття меморіальної дошки.

Федір Сарана дуже любив своє рідне село і часто навідувався сюди навіть тоді, коли уже не було в живих його близьких родичів. Своєю родиною він вважав і школу, яку закінчив ще до війни, і друзів – краєзнавця Івана Бойка,  вчителя та літератора Миколу Суржка, журналіста Володимира Піскового. Микола Андрійович та Володимир Володимирович поділилися спогадами про зустрічі із шевченківським лауреатом, надзвичайно інтелігентною та скромною людиною. Гості урочистостей  поклали квіти на  могилу Федора Сарани, який свого часу заповів поховати його у рідному селі. Тепер він повернувся і у школу, яку так віддано і щиро любив.

Фото Володимира Піскового

1086 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.