ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
26.05.2017 | 12:48

Екс-очільника обласного Держгеокадастру, звинуваченого у шахрайстві, суд звільнив і передав на поруки футболістам

Екс-очільника обласного Держгеокадастру, звинуваченого у шахрайстві, суд звільнив і передав на поруки футболістам

17 сiчня 2017 року Кiровський районний суд пiд головуванням суддi Бурко винiс Ухвалу, якою звiльнив Андрiя Пiньковського вiд кримiнальної вiдповiдальностi за ч. 1 ст. 190 КК України у зв’язку з передачею на поруки колективу громадської органiзацiї «Бобринецька районна федерацiя футболу». Про це повiдомила громадська організація «Центральноукраїнський антикорупцiйний офiс» у фейсбуцi.

Фактично сліство кваліфікувало справу як шахрайство, а не корупцію. 

Нагадаємо, 16 червня 2016 року в.о. керiвника ГУ Держгеокадастру в Кiровоградськiй областi Андрiя Пiньковського та керiвника вiддiлу землевпорядного проектування №4 ДП «Кiровоградський науково-дослiдний та проектний iнститут землеустрою» Дмитра Якимчука затримали при отриманнi неправомiрної вигоди в сумi 14,5 тисяч доларiв США за оформлення документiв оренди земельних дiлянок.

«Також суд зобов’язав повернути внесену грошову заставу в сумi 110 240 грн. та повернути речовi докази: грошовi кошти у сумi 670 дол. США, мобiльнi телефони, ноутбук та блокнот, грошовi кошти у сумi 5900 дол. США та 195 грн., якi знаходяться на зберiганнi у прокуратурi Кiровоградської областi.
Громадська органiзацiя звернулася до прокуратури Кiровоградської областi з письмовим запитом. На який отримали вiдповiдь, де вказується, що судовий розгляд завершився. До апеляцiйної та касацiйної iнстанцiї рiшення не оскаржувалося та на даний час набрало законної сили.
Це говорить про те, що рiшення першої iнстанцiї не оскаржене тому, що прокуратура прийняла рiшення – не подавати апеляцiю. Бiльше того орган досудового розслiдування (прокуратура) в ходi слiдства замiсть хабарництва переквалiфiкував злочин на шахрайство. I саме це дало змогу суду звiльнити Пiньковського вiд кримiнальної вiдповiдальностi», -
iдеться в повiдомленнi.

У тексті ухвали суду, яку знайшов РК за цією справою, йдеться, що на підготовчому судовому засіданні було розглянуто клопотання від громадської організації «Бобринецька районна федерація футболу» про звільнення обвинуваченого. Мотивація – вперше вчинив злочин, що відноситься до невеликої тяжкості, визнав фактичні обставини справи та щиро розкаявся у вчиненому.

Згідно версії слідства, у березні минулого року громадянин звернувся головного управління Держгеокадастру щодо відведення йому земельної ділянки в оренду для створення фермерського господарства загальною площею 62 га на території Знам’янського району та замовив і отримав проект землеустрою вказаної земельної ділянки, однак отримав відмову у затвердженні проекту землеустрою у зв’язку з недоліками при проходженні державної експертизи. Далі він звернувся до землевпорядника, який фігурує у справі як посібник начальника управління Держгеокадастуру. Той погодився і запропонував Піньковському за хабар вплинути завдяки своїй посаді на експертів департаменту Держгеокадастру України для позитивного вирішення питання про проходження державної експертизи.

Повноважень впливу на експертів той не мав. Фактично, за версією слідства, чоловіки ошукали заявника, взявши гроші за те, чому не могли посприяти. Органи досудового розслідування кваліфікували такі дії за ч. 1 ст. 190 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).

На судовому засіданні проти передачі на поруки виступив прокурор. Він посилався на те, що в клопотанні не вказані заходи впливу, які планується провести відносно обвинуваченого в рамках його перевиховання. 

Суд дійшов висновку, що оскільки Піньковський злочин вчинив перший раз, щиро розкаявся та його готові взяти на поруки футболісти, його можна звільнити від кримінальної відповідальності. 

В єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб пiдприємцiв та громадських формувань серед засновникiв ГО «Бобринецька районна федерацiя футболу» зазначено Сергiя Квашенка, Романа Кравченка, Олександра Проценка. 

1009 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.