ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Двадцять років у шлюбі та з ВІЛ-інфекцією: як пара з Кіровоградщини долає життєві складнощі

Двадцять років у шлюбі та з ВІЛ-інфекцією: як пара з Кіровоградщини долає життєві складнощі

«Я тебе люблю», «АРТ-терапiя – дає повноцiнне життя людям з ВIЛ», «Я розбила твою чашку», - вона написала йому. «Ти менi потрiбна», «Вибач за все. Люблю тебе», «Обiцяй кожнi пiв року проходити тест на ВIЛ», – записки з такими словами пiдготував вiн дружинi.

Марина i Сергiй одруженi двадцять рокiв. Мають мiцний сiмейний фундамент, спiльний дiм i затишок у ньому, статус у суспiльствi, друзiв i плани. У них двоє дорослих доньок, якi живуть окремо. Та коли Сергiй прийшов із лiкарнi i сказав дружинi, що в нього ВIЛ-iнфекцiя, здавалося це все розпалося, як картковий будинок.

«Я не знала, що робити i куди бiгти. З ким менi про це поговорити – батьками, подругами, дiтьми? Я нiкому не могла вiдкрити своє серце i розповiсти, що в ньому зараз вiдбувається. Я не хотiла, щоб на мого чоловiка показували пальцем, щоб вiд мене вiдвернулися знайомi. Одночасно я розумiла, що втрачаю його», – розповiла про свої хвилювання Марина.

Сергiй пiд час розмови сказав дружинi, що у Добровеличкiвськiй районнiй лiкарнi медичнi працiвники порадили йому звернутися за моральною пiдтримкою до соцiального працiвника БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» Анни Мельниченко.

«Мариночко, давай їй зателефонуємо. Я теж не знаю, що менi робити… Чи можна з цим дiагнозом жити? Чи це мiй кiнець?», – пригадує ту розмову чоловiк, який очiкував пiдтримки вiд дружини, натомiсть вона теж потребувала допомоги.

Наступного дня соцiальна працiвниця консультувала їх окремо, придiляючи вдосталь часу кожному.

«У них розпочалися сварки. Навiть довелося спiлкуватися із кожним окремо. Марина боялася втратити чоловiка, бо за цi двадцять рокiв спiльного життя, вiн – її свiт. Сергiй хотiв жити i боявся iнфiкувати Марину. Я вислухала i почула кожного, дала поради. На наступну зустрiч вони прийшли разом. У Марини тест показав негативний результат, вона була здоровою. Тодi я порадила їм знайти спiльне хобi, щоб вони порадилися, як їм жити далi. Розповiла, щоб вони написали один одному звернення на окремих листках. Вiн – їй, а вона – йому. Вони так i зробили. Коли на однiй iз консультацiй вони зачитали свої звернення, там простежувалася турбота про власне здоров’я, глибше пiзнання один одного, секрети у побутовому планi. Вони домовилися, що Марина кожнi пiв року буде проходити тестування на ВIЛ, а Сергiй – буде пити АРТ-терапiю, яка є гарантiєю повноцiнного життя з ВIЛ. Вони обоє будуть стежити за здоров’ям. Це стало новим рядком у їхньому подружньому життi», – розповiла про надану допомогу сiмейнiй парi соцiальна працiвниця проекту USAID HealthLink «Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД на Кiровоградщинi» у Добровеличкiвському районi Анна Мельниченко.

Марина та Сергiй пiд час соцiального супроводу зрозумiли наскiльки потрiбнi один одному, наскiльки цiнний час, здоров’я, почуття. На весну вони запланували подорож Україною, адже є скiльки прекрасних мiсць, якi вони ще не вiдкрили для себе.

407 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.