ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.12.2019 | 10:23

Другий шанс: як у Кропивницькому колишній ув'язнений бореться з туберкульозом

Другий шанс: як у Кропивницькому колишній ув'язнений бореться з туберкульозом

Олег вдруге зiткнувся з туберкульозом. Рецидив.

"Туберкульоз пiдхопив у мiсцях позбавлення волi. Там досить сприятливi умови для поширення хвороби. Спочатку, я не звертав увагу. Кашель, температура, слабкiсть, рентген не робив. Коли випустили на волю, дружина наполягла, щоб пiшов в лiкарню. Обстежився. Сказали: туберкульоз", – згадує Олег, як десять рокiв тому вперше дiзнався про своє захворювання.

Лежав у лiкарнi. Чи був вiдповiдальним пацiєнтом? Нi, каже, умудрявся пропускати таблетки. Не до кiнця розумiв небезпеку хвороби.

"Я дуже хотiв на волю. Бо знову у замкнутому колi. То у в’язницi, то у лiкарнi. Тож бiльше думав про волю, нiж про одужання. Та нарештi вилiкувався", – зауважив Олег.

Йому за 50 рокiв. На вигляд – пiд шiстдесят. Зiзнається, що майже все життя вживає алкоголь.

Торiк узимку у чоловiка стався рецидив. Повернулися всi симптоми, якi були десять рокiв тому. 

"Знову сказали: туберкульоз. Купа лiкiв, щоб одужати", – говорить Олег.

Бажання одужати – нуль. Щодня ходити за лiками – теж. Чоловіку порадили звернутися до благодiйної органiзацiї "100 вiдсоткiв життя. Кропивницький", яка надає ДОТ-супровiд хворим на туберкульоз.

"Олег потрапив до мене. У нього практично не було прихильностi до лiкування. Довелося вмовляти. Наша мета – зупинити туберкульоз саме на цьому клiєнту, щоб вiн не поширювався далi. Олег не видiляв поличку Коха, тому був безпечним для суспiльства. Йому рекомендували амбулаторне лiкування. А якби вiн не вживав протитуберкульознi препарати, скiльки б людей вiн мiг iнфiкувати?" – зауважив соцiальний працiвник проєкту "100 вiдсоткiв життя та якiсних послуг на Кiровоградщинi" Максим Горюнов.

Олег все ж таки розпочав лiкування.

Вiкторiя Семененко

454 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.