ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.01.2021 | 12:18

Досі не отримали зарплати за грудень: шахтарі Кіровоградщини готові відновити акції протесту

Досі не отримали зарплати за грудень: шахтарі Кіровоградщини готові відновити акції протесту

Вiдучора, 12 січня, вивели з простою держпiдприємство "Схiдний гiрничозбагачувальний комбiнат", що на Кіровоградщині. Про це повідомив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

"Структурнi пiдроздiли ДП не працювали з 7 грудня, але i зараз, як повiдомляють працiвники, члени незалежної профспiлки гiрникiв України немає впевненостi у стабiльнiй роботi уранодобувних шахт.
Сьогоднi пiдприємство має 94 мільйони гривень боргу за електроенергiю. I хоча за минулий рiк вдалося заощадити енергоносiїв на майже 2 мільйони, постачальник електроенергiї вiдмовився подавати струм у 2021 році. З початку року ДП купує електроенергiю у постачальника останньої надiї, що значно дорожче.
Не виконало своїх зобов’язань перед шахтарями-уранщиками ДП НАЕК "Енергоатом". Замiсть передбачених додатковою угодою 290 мільйонів гривень на початку сiчня перерахували лише 82 мільйони", – написав Михайло Волинець на своїй сторінці фейсбуці.

За інформацією Волинця, вчора в шахти спускалися керiвники виробничих пiдроздiлiв та iнженерно-технiчнi працiвники, вiдповiдальнi за технiку безпеки – перевiряли технiчний стан гiрничих виробок та рудничної атмосфери пiсля провiтрювання.

"Пiд землю поїхали й гiрники, щоб перевiрити стан крiплень, електрообладнання, машин, механiзмiв, а також гiрничої маси уранового концентрату, який за час простою встиг злежатися i його, певно, доведеться знову розпушувати за допомогою вибухiвки. Повнiстю вiдновити виробництво вдасться не ранiше кiнця цього тижня.
Проте, якщо вiд ДП НАЕК "Енергоатом" до того часу не надiйде решта коштiв, пiдприємство не зможе повноцiнно працювати. Потрiбне кардинальне вирiшення питання своєчасного й регулярного фiнансування комбiнату i забезпечення його стабiльної роботи", – йдеться у повідомленні.

Михайло Волинець додав, що 6 сiчня люди не отримали очiкуваної зарплати за грудень, не до кiнця розрахувалися з ними за вiдпускними останнiх мiсяцiв 2020 року. Пiдприємство не має коштiв на придбання необхiдних технiки, матерiалiв та iншого.

"На п’ятницю, 15 сiчня, запланували збори трудових колективiв "СхiдГЗК". Якщо до цього часу з пiдприємством не будуть проведенi всi розрахунки – працiвники готовi вiдновити акцiї протесту", – додав голова незалежної профспілки гірників України.

Трудовий колектив заявляє, що не миритиметься з безвiдповiдальним вiдношенням посадовцiв, якi наче навмисно знищують пiдприємство.

Читайте також: Гірники працюватимуть: підписали наказ про відновлення роботи трьох шахт на Кіровоградщині

324 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.