ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Допоможімо «Зе» не вляпатися в «ге»

Допоможімо «Зе» не вляпатися в «ге»

Так, так, я маю на увазі саме це слово, яке так часто вживає на сцені Володимир Зеленський і яке завдяки йому та ще тележурналісту Ганапольському стає вже нормативним у публічному лексиконі.

Коли почали тасувати імена можливих кандидатів у президенти і там з’явилося прізвище Зеленського, я подумав, що це просто хтось приколюється. Коли Володимир у новорічну ніч оголосив, що він і справді іде в президенти, перше, що спливло мені на думку, це слоган його колоритного  персонажа в одному зі скетчів: «Оно тебе нада?». Тепер, коли дивлюся на першу трійку, мені стає дуже тривожно, адже держава по приколу не будується. Хоча й сподіваюся, що далеко не всі наші громадяни сприймають вибори, як гру в дурня.

Ще у січні в статті «Кому вигідно внести плутанину у виборчий процес…» я писав: «Зеленський – професіонал у своїй роботі, талановитий комедійний актор, достатньо популярний. Гарний менеджер, щоправда, у вузькій сфері шоу – і кінобізнесу. У державному будівництві не тямить ні бельмеса. У міжнародній політиці теж. Навряд чи відрізнить полк від бригади. В питаннях економіки добре знає хіба що, як вести власний бізнес. Для керівника держави цього мало. Що знають усі притомні люди.Дивно, що цього не розуміє він сам» 

Тепер додам ще й слова віце-президента Національної академії наук, директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна:  «Це і смішно і трагічно. Бжежинський якось сказав: «Коли фарс стає дійсністю, це вже трагедія». Я непогано ставлюся особисто до Зеленського, але зовсім інакше ставлюся до посади президента України. Геть-чисто не можу собі уявити Зеленського на чолі армії. Хіба що, як першого, що покидає поле бою». Одне слово, як казав герой Квітки-Основ’яненка, «знай швець шевство, а в кравецтво не мішайся».

Уявімо собі, що Володимир Зеленський стане президентом. Політичного досвіду – нуль, команди немає, партія «Слуга народу» – швидше віртуальна, ніж реальна, хоч теж достатньо рейтингова. У Верховній Раді – не тільки жодних шансів на пропрезидентську більшість, а й принаймні чотири фракції, вороже налаштовані до нього. Підтримуватиме хіба що медведчуківська «За життя» і то за умови, що він таки «стане на коліна перед Путіним». Як варіант – ситуативна коаліція антипрезидентських сил. Керівника уряду призначать  без нього, запропонованих ним міністрів – закордонних справ, внутрішніх справ, оборони, генерального прокурора, керівника НРБО постараються зробити нелегітимними. Президенту "Зе" доведеться ходити на повідку у того, хто організував і веде його кампанію (ви ж не думаєте, що він додумався до цього сам). Або на нас чекає руйнівна парламентська чи взагалі політична криза в країні. «Доборолась Україна до самого краю». 

Інший варіант –  ще нинішній склад Верховної Ради, а якщо ні, то ситуативна коаліція наступного парламенту відразу ж прийме закон про імпічмент президента й швидко знайде привід, щоб відправити його у відставку. І прізвище Зеленського з «имени существительного» перетвориться на «имя нарицательное». То скажіть, «оно ему нада?».

Гаразд, людина обирає свою долю сама. Але чому через це має страждати Україна?  Зрозуміло, що у такій ситуації ні економіка не розвиватиметься, ні життя не поліпшуватиметься, ні стріляти на сході не перестануть. Хіба що красти почнуть ще більше. І зросте реальна загроза з боку Росії. Кого проклинатимуть? Зеленського. Тож давайте допоможемо Володимиру Олександровичу не вляпатися. Просто – не проголосуємо за нього – і все. Тим самим допоможемо Україні і йому самому.

А під кінець – одна давня, досить повчальна історія. Якось великий французький  комедіограф Мольєр пиячив разом зі своїми друзями-акторами. Хлопці гарненько випили і почали дружно скаржитися на життя. Договорилися до того, що один із них запропонував:

– Як так жити, то краще втопитися.

– Вірно! – підхопила компанія,  і вже було зібралася гуртом іти топитися. І тут до них звернувся Мольєр:

– Дійсно, як так жити, то краще втопитися. Проте, є одна обставина. Якщо ми втопимося зараз, то люди говоритимуть, що з п’яних очей. Давайте виспимося, а завтра тверезими підемо до річки і втопимося.

– Розумно, – погодилася акторська братія. А на ранок ніхто топитися вже й не збирався.

Давайте й ми з вами гарненько виспимося перед тим, як іти 31 березня до виборчих урн. І розумно проголосуємо.


                                                                 

245 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.