ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.02.2021 | 12:55

Доля Кропивницької ЦРЛ: досі невідомо, де заклад буде на балансі. ВІДЕО

Доля Кропивницької ЦРЛ: досі невідомо, де заклад буде на балансі. ВІДЕО

Передати Кропивницьку центральну районну лiкарню на баланс областi чи мiста, або у спiльну власнiсть Кропивницького i п’яти об’єднаних громад району. Такi три варiанти розглядають депутати Кропивницької районної ради, де лiкарня була на балансi до 1 сiчня, йдеться у сюжеті Суспільного.

За словами головного лiкаря Юрiя Пивоварчука, до кiнця року на оплату комунальних послуг бракує майже п’ять мiльйонiв гривень.

Заступниця головного лiкаря Iрина Дунiна каже, торiк прийняли 78 тисяч пацiєнтiв. На цей рiк із Нацiональною службою здоров’я пiдписали п’ять пакетiв медичних послуг на два мiльйони гривень на мiсяць. Це грошi на зарплату 212 лiкарiв та медсестер. 

"Ми розширюємо перелiк медичних послуг, готувалися до цього протягом року. У березнi розпочинається подача документiв, а ми не знаємо, як нам далi iснувати. У лютому за комунальнi послуги нам потрiбно заплатити майже 500 тисяч гривень. У нас таких грошей, немає", – зауважила заступниця головного лiкаря.

За словами першого заступника голови обласної ради Юрiя Семенюка, є три пропозицiї, хто i коли стане новим балансоутримувачем цiєї лiкарнi. 

"Центральну районну лiкарню обласна рада готова взяти до спiльної власностi територiальних громад сiл, селищ i мiст областi. На сьогоднi ми – єдина область, в якої немає iнфекцiйної лiкарнi. Тому одним iз варiантiв є створення iнфекцiйної лiкарнi третього рiвня, тобто обласного значення", – додав Семенюк.

17 лютого голова Кропивницької районної ради Андрiй Лейбенко вiдправив головам п’яти об’єднаних громад Кропивницького району i мiському головi обласного центру листи. У них – прохання розглянути питання прийняття центральної райлiкарнi у комунальну власнiсть.

Голова Аджамської об’єднаної територiальної громади Тетяна Зайченко зазначила, що вiдповiдi вони поки надати не можуть. 

"Це питання ми не розглянули на своїх сесiях. У нас немає зайвих грошей, щоб ми додатково їх видiлили на утримання ЦРЛ, орiєнтовно це 1,5-2 мільйони гривень. Тут великi ризики, що фiнансово ми самi не витягнемо", – повідомила Зайченко.

За словами заступницi головного лiкаря, якщо у березнi не сплатять за комунальнi послуги, з квiтня у лiкарнi вiдключать воду та електроенергiю.


421 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.