ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

До Дня народження Кароля Шимановського кіровоградці зробили подарунок композитору

13-й музичний фестиваль «Шимановський і Лятошинський» відкрився 3 жовтня, у день народження Кароля Шимановського незвичайним подарунком композитору. В кінотеатрі «Портал» відбулася прем’єра художньо-документального фільму«Кароль Шимановський: українські стежки польського генія» і творча зустріч з авторами стрічки, акторами й виконавцями музики.

Публіка зібралася інтелігентна – люди хотіли дізнатися про композитора більше. Сподівання глядачів виправдалися сповна: відкрив прем’єру оркестр музучилища, а весь фільм «за кадром» звучала музика Шимановського. Спершу про нову стрічку розповіла творча група каналу «Кіровоград».

Автор сценарію Марія Ларченко: «Ми знімали цей фільм на патріотизмі. Кароль Шимановський поляк за походженням, але велику частину свого життя жив і творив в Україні, на Кіровоградщині. Це наш видатний земляк, славетний музикант, про якого в Україні дотепер не було жодного повноцінного фільму. Кожен житель області повинен хоча б у загальних рисах знати свою культуру й історію. Постать Кароля Шимановського досить авторитетна у світі музики. Його композиторські твори заслуговують на увагу та визнання.

Багато часу зайняло саме написання сценарію, довелось опрацювати величезну кількість інформації. Знімали на центральних вулицях нашого міста, за містом і на Черкащині.

Життя Шимановського - складне і неоднозначне, то й жанр фільму непростий - художня документалістика. Таке кіно не подивишся з поп-корном. (Глядач це розумів й у до залу заходив без перекусів. – Авт.). Розраховано фільм на інтелектуальну небайдужу публіку.

До створення фільму долучилися багато творчих людей - наш театр ім. Кропивницького і педагогічний університет, і музичне училище, і музеї обласний художній та музей Осмьоркіна, і обласний державний архів, і, звичайно ж, колектив музею Кароля Шимановського. Підключилася Черкаська область, бо там теж є музей Шимановського, там композитор народився й довгий час жив. Кароля Шимановського зіграв заслужений артист України Олександр Ярошенко».

Олександр Полячок, директор музею Кароля Шимановського: «Про фільм та історичні факти можна дискутувати, але головне – він відбувся! Творча група взялася за дуже сміливу ідею, мене вразило те, що доля композитора зацікавила саме молодь. У фільмі використаний мультимедійний диск про Шимановського, випущений Варшавським університетом. Це дуже допомогло багатим документальним матеріалом».

Андрій Табалов прокоментував презентацію фільму: «Зараз дуже важливо підтримувати наше, українське кіно. Це мистецтво з історією, цікавим сьогоденням та майбутнім. Хочеться вірити, що фільм про Шимановського побуває ще не одному фестивалі вітчизняного кіно, вийде на міжнародний рівень».

Глядачі вітали творців фільму оплесками, квітами, побажаннями, аби у кінотеатрах та на телебаченні прем’єри українських стрічок відбувалися частіше! А для цього потрібно небагато: ідея, група професіоналів-ентузіастів та меценати.

Олександр Полячок, директор музею Кароля Шимановського

Актори головної ролі: юний музикант  Тимофій Канарян та заслужений артист України Олександр Ярошенко

Фото Тетяни Пташник

1860 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.