ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
28.07.2018 | 10:36

Для ветеранів та їхніх родин: кропивницький СМАйЛ організував пси-тур у Карпати. ФОТО

На висоті 1300 метрів, у полонині гори Хом’як, на дві доби розмістився табір кропивницької групи, яку у мандрівку запросив центр #СМАйЛ. Тут переважно ветерани та члени їхніх родин. До сьогодні не всі були в горах і мало хто був знайомий між собою. Це пси-туризм - метод адаптації військових через позитивний стрес і шлях до вміння знову довіряти людям “поза війною”.

Це не перший подібний тур із Кропивницького. Раніше такі мандрівки організовував ЦРВ “Коловорот”. Тепер пси-тур вирушив у Карпати під новими вітрилами – центру #СМАйЛ. Тринадцять військових та членів їхніх родин у супроводі двох психологів, лікаря та активістів вирушили у гори у пошуках позитивного стресу.

“Метою поїздки є занурення людей в прогнозовані, але нові стресові умови з потужним природним чинником і груповою динамікою, – говорить психолог проекту #СМАйЛАндрій Фоменко, – Це спілкування у новій групі, у новому форматі. Адже військовий звикає довіряти тільки побратимам, надійність яких перевіряється у боях. І втрачає вміння довіряти тим, хто “поза війною”. Тут же ми облаштовуємо спільний побут, тут ми маємо взаємодіяти і довіряти. Ми разом ставимо цілі і у взаємній підтримці їх досягаємо”.

Тут оточує тільки краса і люди, які знайомі 14 годин дороги. Не всі були знайомі між собою, мали різний досвід, не всі були в горах раніше. Тут не ловить зв’язок і немає місця побутовим міським проблемам. Людина в цих умовах набуває нових можливостей підсвідомо оновлює алгоритми поведінки в складних ситуаціях.

Від портативних домівок на полонині менша група рушила на вершину Хом’яка – 1500 метрів. Потім по хребту до гори Синяк висотою більше 1600 метрів. У цих маршрутах поміж взаємних жартів і розмов про мету, немає місця жодним іншим реченням. Тільки “тут і тепер”. За словами Андрія Фоменка, саме вміння відчути мить присутності, заземлення є один із психологічних методів, який в умовах гір працює якнайкраще.

Андрій Фоменко називає три основних чинники, які активуються в учасників пси-туру. У першу чергу це комунікація - люди мають знайти взаєморозуміння у спільному побуті. Друге – емоційна складова, де емпатія і естетична насолода від природи збільшує спектр емоцій. І третє - людей об’єднує мотив досягнення.

Пси-тур – це перший івент проекту #СМАйЛ після екскурсії в майбутнє по приміщенню майбутньої багатофункціональної локації. Адже поки будівля готується до ремонту - активісти, психологи та волонтери продовжують роботу.

Довідково:  #СМАйЛ – це Соціальна, Мотиваційна, Адаптаційна Локація.

Це багатогранний простір підтримки та супроводу військовослужбовця у адаптації після війни, де люди, які пройшли крізь пекло бою, отримають підтримку у боротьбі із особистими викликами та викликами сучасного суспільства. Волонтери, психологи, активісти й ветерани об’єднали свої зусилля, аби створити єдину платформу адаптації, куди може звернутися військовий або члени його родини. Це може бути підтримка волонтерів, консультації психологів, юристів, поради у працевлаштуванні, місце для fit-комплексів чи просто простір спілкування з побратимами. Така локація якраз забезпечує систематичність у галузі адаптації колишніх військовослужбовців. Окрім основних напрямків діяльності, планується також створення дитячої кімнати, приміщення для творчості (зокрема, гончарства), а також соціальний хостел для гостей із інших міст області.

1402 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.