ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
02.07.2020 | 16:33

Директорка одного із центрів правової допомоги Кіровоградщини розповіла про найскладніші справи

Директорка одного із центрів правової допомоги Кіровоградщини розповіла про найскладніші справи

За п’ять рокiв Голованiвський мiсцевий центр пройшов шлях вiд установи, про яку нiхто не чув, до установи, яка має публiчне визнання i хорошу репутацiю в громадах. Про труднощi, надбання та правову допомогу людям розповiла в iнтерв’ю директорка центру – Ольга Рибак.

– МЦ п’ять рокiв тому i зараз – у чому рiзниця? Якi змiни вiдбулися?

– Ми досягли показникiв, якi довели, наскiльки ми потрiбнi людям. За п'ять рокiв до нас по допомогу звернулися 28 тисяч людей, з яких 26 тисяч отримали правовi консультацiї та роз’яснення, а майже дві тисячi осiб отримали вторинну правову допомогу вiд юристiв мiсцевого центру та адвокатiв.

За цей час ми переорiєнтувалися з безумовного надання вторинної правової допомоги: захисту, складання документiв процесуального характеру, представництва iнтересiв в судах, а також на надання первинної правової допомоги. Ми приходимо у громаду, до учнiв чи студентiв навчальних закладiв, зустрiчаємось iз кризовими категорiями осiб та органiзовуємо для них семiнари, бесiди, лекцiї, зустрiчi, пiд час яких навчаємо усвiдомлювати проблеми, дiзнаватись про способи їх вирiшення та намагатися самостiйно вирiшувати правовi проблеми, не чекаючи, що хтось це зробить за них.

Ми наблизили послуги правової допомоги для внутрiшньо перемiщених осiб, дiтей, для постраждалих вiд домашнього насильства чи насильства за ознакою статi, для власникiв земельних дiлянок, що проживають у сiльськiй мiсцевостi та викривачiв корупцiї.Досвiд та квалiфiкацiя наших юристiв дозволяє вирiшувати найскладнiшi справи на користь клiєнтiв.

– Чи пам’ятаєте ви найпершого клiєнта, найпершу справу?

– Звичайно, нашою першою клiєнткою стала колишня вчителька з села Свiрневе, яка звернулась для захисту її iнтересiв у справi щодо оформлення спадщини.

– Яка справа найбiльше запам’яталась? Якi справи є найскладнiшими? Яка у вашому МЦ була максимальна кiлькiсть клiєнтiв за один день?

– Найпершою приходить на думку справа жiнки з Новоукраїнки, яка звернулась до нас по допомогу щодо оформлення громадянства України, а у результатi випадково дiзналась, що її визнали померлою, вiдповiдно до лiкарського свiдоцтва про смерть. Допомогу жiнцi у питаннi анулювання актового запису про смерть надавали фахiвцi мiсцевого центру та адвокатка системи БПД.

Не можу не згадати справи 2016-2017 рокiв про рейдерськi захоплення земельних дiлянок у рiзних районах нашої областi. У той час до нас звертались жителi Маловискiвського, Голованiвського, Добровеличкiвського районiв. Це сотнi потерпiлих людей. А з Благовiщенського району (колишнiй Ульяновський) до нас звернувся голова райдержадмiнiстрацiї з проханням надати жителям району допомогу, оскiльки на їхніх територiї провели рейдерське захоплення сiльськогосподарських земель, у зв’язку з чим громадяни стали перекривати трасу державного значення Київ-Одеса, чим спричинили надзвичайну ситуацiю. Туди були направленi фахiвцi мiсцевого центру i бюро правової допомоги, якi допомогли людям скласти скарги на рiшення державного реєстратора про скасування державної реєстрацiї. Цi скарги задоволенi у повному обсязi комiсiєю Мiнiстерства юстицiї України. Тодi по допомогу звернулось понад сто осiб. У цей перiод ми приймали по 20-30 осiб в день.

Але найскладнiшими є справи про злочини проти життя особи. Так, у 2016 роцi до нас звернулася жiнка з Вiнницької областi для захисту її iнтересiв як потерпiлої у кримiнальному провадженнi. Справа доволi гучна, стосувалась навмисного вбивства колишнiм працiвником мiлiцiї її єдиної дочки. Судове слухання вiдбувалось у Добровеличкiвському  районному судi. Завдяки професiйно наданiй правовiй допомозi, правопорушника покарали та притягнули до кримiнальної вiдповiдальностi, також з нього стягнули на користь клiєнтки матерiальну шкоду в розмiрi 25653 гривень та моральну – в розмiрi 200 тисяч гривень.

– Чи приходять до МЦ клiєнти поспiлкуватись «про життя», не маючи нагальних правових проблем?

– Так, i доволi часто. Всiх таких клiєнтiв з рiзних населених пунктiв i районiв ми знаємо поiменно, впiзнаємо по голосу у слухавцi телефону.  До них ми вiдносимось з особливою увагою, бо вони нам довiряють. Знають, що тут їм не лише допоможуть, а й просто вислухають, не вiдмовлять, не виставлять за дверi. 

– З адвокатами, переважно, суто дiловi стосунки чи за багато рокiв стали дружнiми?

– Адвокати стали нашими найпершими партнерами та друзями. З ними налагодили тiсну взаємодiю з надання практичної допомоги працiвникам бюро правової допомоги та мiсцевого центру щодо вирiшення проблемних питань клiєнтiв, проходження стажування у адвокатiв новопризначених працiвникiв, проведення години адвокатської практики з роз’ясненням шляхiв вирiшення актуальних правових проблем клiєнтiв.

472 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.