ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.02.2016 | 15:24

Директор Центру реабілітації: посада політична чи фахова?

Директор Центру реабілітації: посада політична чи фахова?

Навколо призначення директора комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» тривають суперечки. На думку багатьох громадських активістів і членів громадських організацій, відповідну посаду має займати не політична кандидатура, а фахівець за покликанням. Значна частина батьків дітей з особливими потребами, які відвідують Центр керівником закладу хочуть бачити Анну Бондареву, яка свого часу і подала ідею створення цього закладу, розробляла статут та займалась пошуком приміщення для Ценру, а кілька останніх місяців тимчасово виконувала обов'язки директора. Саме за її керівництва, діти і батьки закладу відчули справжню роботу персоналу і її ефективність на розвиток дітей.

«Декілька місяців назад, через певні обставини, Анна стала в.о. директора цього центру. І почалося зовсім інше життя, як для діток, які відвідують центр, так і для їхніх батьків. Вони задоволені змінами, адже їхні проблеми стали вирішуватись дійсно, а не для звітності. Але після того, як головою Кіровської районної ради стає Олександр Кришко, з якихось міркувань, починається боротьба за те, щоб Центр очолювала не Анна Бондарева, а інша людина. Для цього створюється, навіть конкурс на заміщення вакантної  посади директора цього центру.  Пан Олександр у приватній розмові зазначав, що це (вдумайтесь тільки !) політична посада  і депутати не будуть голосувати за неї (Анну Бондареву – авт.)», - ідеться у повідомленні кіровоградської волонтерки Тетяни Бородіної у Фейсбуці.

Цей пост викликав бурхливу реакцію як батьків, так і посадовців. Зокрема голова Кіровської районної у м. Кіровограді ради Олександр Кришко написав у соціальних мережах, що не говорив про посаду директора центру як політичну. А  член батьківської ради Любов Скрипніченко зазначила, що  батьківська рада даного закладу вважає єдиною гідною кандидатурою на посаду директора Центру - Анну Бондареву. Також були розміщенні звернення батьків дітей з особливими потребами до депутатів Кіровської районної у місті Кіровограді ради з проханням прислухатися до думки батьківського комітету.

Батьки бояться, що якщо депутати не почують їх, а призначать свого керівника, то їхні діти знову можуть стати жертвами чужих амбіцій. Більше того, від батьків приховують інформацію про те, хто є претендентами на відповідальну посаду. За даними "РК", на цю посаду подали документи навіть ті, хто не мають спеціальної освіти.

Виконком Кіровської районної у місті Кіровограді ради на офіційні запити батьківської ради щодо проведення конкурсу формально відписується, зазначаючи, що законом процедуру не визначено. Натомість вказують, що на цю посаду призначається  і звільняється людина відповідно до рішення сесії за поданням голови районної у місті ради. Згідно листа, районна рада приймала до розгляду заяви на заміщення вакантної посади директора комунального закладу до 12 лютого 2016 року.

Голова Кіровської районної у місті Кіровограді ради Олександр Кришко прокоментував "РК", що станом на четвер, 11 лютого, на посаду директора Центру претендує 10 осіб. Проте він відмовився називати прізвища людей, які подали документи на заміщення вакантної посади.  Лише зазначив, що серед претендентів є колишні директори шкіл, реабілітологи, працівники спецшколи № 2, військові лікарі та інші.

«Згідно з положенням про роботу Центру, конкурсу на заміщення вакансії директора цього закладу не має бути. Натомість депутати затверджують нового очільника Центру за поданням голова райради. Але за моєю ініціативою відбудеться розгляд всіх кандидатур на п'яти депутатських комісіях. Претенденти крім документів, також подають перспективний план розвиту навчальної установи, що допоможе визначитися депутатам із відбором кандидатур», - сказав Олександр Кришко. І додав, що депутати проводитимуть і усні співбесіди з претендентами. За словами, посадовця, обиратимуть нового директора на сесії районної ради 3 березня. Також цього дня планують внести зміни у структуру закладу та чисельність Центру. Відповідні проекти рішення розміщенні на сайті Кіровської районної у місті Кіровограді ради. Щоправда додатків та конкретні прізвища не вказано.

На думку батьків, відсутність прозорості та відкритості в цьому питанні говорить про те, що керівництво райради у виборі директора соціального закладу керується, в першу чергу, політичними мотивами і до думки тих, для кого і створювався Центр навіть не прислухаються.

"РК" й надалі слідкуватиме за подіями навколо Центру.

1346 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.