ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.05.2020 | 17:48

День вишиванки: кропивничани розповіли, що для них значить національний одяг

День вишиванки: кропивничани розповіли, що для них значить національний одяг

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки.

Ідею акції "Всесвітній день вишиванки" у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. 

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Як раніше повідомляв РК, секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов привітав кропивничан зі святом у фейсбуці.

"Вишиванка – наша нацiональна святиня, бо символiзує зв’язок поколiнь, будить високi патрiотичнi почуття у серцi кожного українця. Одягайте свої вишиванки, i нехай увесь свiт побачить, яка прекрасна наша Україна i її символи", – написав посадовець.

Протягом дня кропивничани вітали одне одного зі святом, та на своїх сторінках у соцмержах продемонстрували свої вишиванки.

Більше – в огляді.255 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.